Rząd szuka ratunku na MTP

– Minister prosił nas, żebyśmy zasznurowali usta, co właśnie uczyniłem. Ale tak nie do końca – uśmiechał się Andrzej Byrt, prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich, na poniedziałkowej konferencji. Targi w listopadzie pomogą w organizacji szczytu klimatycznego ONZ na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Szczyt – którego pełna nazwa brzmi: 19. Sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych – odbędzie się 11-22 listopada. To najważniejsza światowa konferencja poświęcona polityce klimatycznej i ochronie środowiska. Do Warszawy przyjadą politycy, naukowcy, przedstawiciele dużych organizacji i biznesu. W sumie będzie to około 12 tys. ludzi.

Ministerstwo Środowiska wybrało MTP do pomocy przy logistycznej i technicznej organizacji tej imprezy. – Negocjacje zamknęliśmy w piątek. To dla nas wyzwanie. Ale we wszystkim, co jest w zamówieniu, mamy doświadczenie – podkreśla prezes Byrt.

Targi zajmą się m.in. postawieniem sal konferencyjnych na płycie stadionu, zapewnieniem obsługi komputerowej oraz systemu audio i wideo, oznakowaniem, a nawet dostarczeniem drukarek z papierem i tonerami oraz fotograficzną obsługą imprezy. Podobną imprezę – tyle że „u siebie” – MTP organizowały w 2008 r. Wtedy to w Poznaniu odbywała się konferencja klimatyczna.

Teraz sprawa jest tym ciekawsza, że ministerstwo udzieliło MTP zamówienia z wolnej ręki. Bo wyszło na jaw, że przetarg na organizację szczytu był ustawiony. O sprawie poinformował tygodnik „Wprost” w najnowszym wydaniu. Według tygodnika ministerstwo zamierzało przeznaczyć na zamówienie 34 mln zł. Czy Targi dostaną podobną kwotę? Tego prezes Byrt nie chce zdradzać.

Źródło: poznan.gazeta.pl

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater