Ruszyły dostawy w ramach wielkiego kontraktu Solarisa

Na początku roku firma Solaris informowała o pozyskaniu zamówienia na dostawę 300 autobusów międzymiastowych InterUrbino do firmy Cotral, która realizuje przewozy międzymiastowe w regionie Lacjum w środkowych Włoszech. Dodatkowo odbiorca może skorzystać z opcji zwiększenia dostaw o 20%, czyli do 360 pojazdów. Wówczas będzie to największe jednorazowe zamówienie w historii Solarisa.

Pojazdy zamówione przez Cotral to międzymiastowe autobusy Solaris InterUrbino 12. Dostawy zaczęły się w połowie października br. Do końca 2016 r. do Włoch pojedzie łącznie 60 InterUrbino. Pozostałych 240 szt. zostanie dostarczonych w dwóch kolejnych latach.

12-metrowe InterUrbino będą obsługiwały linie regionalne obszaru administracyjnego regionu Lacjum, położonego w środkowej części Półwyspu Apenińskiego. Źródłem napędu w międzymiastowych Solarisach są silniki DAF MX-11 o mocy 240 kW Euro 6. Autobusy zostaną wyposażone w składający się z 5 kamer nowoczesny system monitoringu, który umożliwi obserwację wnętrza, drugich drzwi, a także obszaru za pojazdem. Ponadto InterUrbino będą posiadały system liczenia pasażerów oraz system zapowiedzi głosowej. Łącznie 53 pasażerów będzie mogło podróżować na fotelach ze zintegrowanymi zagłówkami. Dodatkowo w klimatyzowanym autobusie przewidziano 16 miejsc stojących. Większe bagaże będą przewożone w lukach o objętości 5,2 m3, które zamontowano pod podłogą, podręczne przedmioty podróżujący będą mogli umieścić na półkach nad siedzeniami.

Kontrakt z firmą Cotral to pierwsze zamówienie dotyczące autobusów międzymiastowych z rynku włoskiego na tak dużą skalę. Dotychczas polski producent dostarczył 60 szt. autobusów międzymiastowych InterUrbino na włoski rynek. Po tamtejszych drogach jeździ już w sumie ponad 600 pojazdów polskiego producenta.

To również jedno z największych zamówień w 20-letniej historii Solarisa. Plasuje się ono na drugim miejscu – tuż za zrealizowaną w 2009 r. dostawą 320 autobusów do Aten

źródło: Solaris

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater