Raport Stowarzyszenie Księgowych w Polsce „JPK. Doświadczenia i prognozy księgowych”

  • Ponad 76% księgowych, którzy mają doświadczenie z JPK przyznaje, że nowe obowiązki wiążą się ze zwiększoną pracochłonnością.
  • Mimo zwiększonych obowiązków, podwyżkę po wprowadzeniu JPK dostało tylko 2% księgowych.
  • Dodatkowe obciążenie pracą w związku z JPK dotyczy najbardziej biur rachunkowych, mimo to jednak 63% z nich zachowało dotychczasową cenę usług.
  • Księgowi sygnalizują, że znaczącym problemem dla nich jest weryfikacja poprawności danych kontrahentów.
  • Księgowi, którzy przygotowują się dopiero do raportowania JPK celnie i ostrożnie prognozują wpływ zmian na swoją pracę.

To najważniejsze wskazania z naszego najnowszego raportu JPK. Doświadczenia i prognozy księgowych, który powstał na podstawie wyników badania sondażowego, które przeprowadziliśmy na przełomie listopada i grudnia tego roku.

Zapraszamy do lektury. Pobierz pełną treść raportu.

Mamy nadzieję, że ten raport będzie pozytywnym i konstruktywnym wkładem w toczącą się dyskusję branżową na temat zmian w systemie komunikacji administracji skarbowej z podatnikami.

Dziękujemy za udział w badaniu wszystkim uczestnikom. To dzięki Państwu możemy postawić kropkę nad i w kończącym się właśnie Roku Księgowego, który w związku z obchodzonym jubileuszem 110-lecia Stowarzyszenia Księgowych w Polsce przyniósł nam wiele pozytywnych emocji.

Zespół Oddziału Wielkopolskiego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater