Poznańskie Fibaro będzie tworzyć rozwiązania IoT w Dolinie Krzemowej

Fibar Group, firma z Poznania specjlaizując się w rozwiązaniach IoT otworzyła biuro w Dolinie Krzemowej oraz odbyła cykl spotkań z ekspertami z zakresu Internet of Things, amerykańskimi politykami oraz polską dyplomacją. Firma uczestniczyła w cyklu spotkań Polish American Leadership poświęconych roli i wsparciu Polonii oraz polskich firm na rynku amerykańskim. Pobyt w USA zakończył się wizytą przedstawicieli poznańskiej firmy w Białym Domu. Wcześniej rozwiązania FIBARO można było obejrzeć na konferencji IoT w Santa Clara w Kalifornii.

Przedstawiciele FIBARO, Bartłomiej Arcichowski (CTO) oraz Joanna Ossowska-Rodziewicz (COO), podczas wizyty w USA spotkali się z wieloma firmami z branży IoT – była to okazja nie tylko do wymiany doświadczeń oraz spostrzeżeń związanych z sektorem IoT, ale także do rozmów z ekspertami w dziedzinie inteligentnych domów. Wśród nich znalazł się również dr Janusz Bryzek, amerykański ojciec sensorów.

W ramach wizyty za oceanem Joanna Ossowska-Rodziewicz oraz Michał Rodziewicz (CSO FIBARO) spotkali się również z ambasadorem Polski, Ryszardem Schnepfem, oraz z prawą ręką Hillary Clinton, Amy Dacy. Wizytę za Oceanem zwieńczyło spotkanie w Białym Domu, podczas którego poruszano szereg ważnych tematów dla mieszkającej tam Polonii oraz dla polskich przedsiębiorców, chcących zwiększyć swoją obecność na amerykańskim rynku.

Pobyt w Stanach był też okazją do oficjalnego otwarcia nowego biura w Dolinie Krzemowej. San Francisco (180 Sansome Street, San Francisco, CA) będzie drugim po Chicago miastem w USA, w którym FIBARO posiada swoje biuro. Już niedługo do nowego oddziału dołączy grupa inżynierów, którzy rozpoczną pracę nad innowacyjnymi rozwiązaniami, które będzie można wdrożyć w systemach FIBARO.

Podczas konferencji IoT w Santa Clara FIBARO zaprezentowało również swoje unikalne produkty – Swipe, Motion Sensor, Flood Sensor, czy Door Window Sensor.

Pomimo coraz mocniejszej pozycji na największych światowych rynkach, FIBARO zdecydowaną większość swojej działalności skupia w Polsce. Produkcja urządzeń odbywa się w zlokalizowanej pod Poznaniem fabryce – jednym z najnowocześniejszych zakładów produkujących elektronikę w Europie. Również dział R&D mieści się w Poznaniu. W sumie FIBARO zatrudnia ponad 380 specjalistów z Polski.

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater