Pierwsze Solarisy dla Luksemburga

324559_r0_620

Firma Sales-Lentz zamówiła pierwszy autobus marki Solaris. To pierwszy kontrakt polskiego producenta na luksemburskim rynku. Pojazd ma być dostarczony w ostatnim kwartale 2017 roku.

Autobus wyposażony zostanie w silnik Cummins spełniający restrykcyjną normę czystości spalin EURO 6. Znajdzie się w nim 39 miejsc siedzących, z których niektóre będą składane, tak by móc zapewnić podróżującym maksymalny komfort jazdy. Autobus poruszał będzie się w rejonie luksemburskiego miasta Bascharage.

– Na początku roku wygraliśmy przetarg na dostawę 208 autobusów hybrydowych do Belgii, przed kilkoma dniami świętowaliśmy wejście na rynek holenderski, a dziś zdobywamy zamówienie od luksemburskiego przewoźnika. To niezwykły powód do dumy i radości, że kraje Beneluksu doceniają naszą markę. Jest to tym samym dowód uznania dla pracy naszych inżynierów i konstruktorów, którzy nieustannie pracują nad innowacyjnymi i ekologicznymi rozwiązaniami – powiedział Zbigniew Palenica, wiceprezes zarządu Solaris Bus & Coach SA.

Luksemburski operator komunikacji miejskiej Sales-Lentz dysponuje blisko 300 autobusami. Jest zainteresowany ekologicznymi i innowacyjnymi rozwiązaniami. Od 6 do 10 marca 2017 testował on również nowego Solarisa Urbino 12 electric, który poruszał się po dwóch liniach miasta Bascharage i świetnie sprawdził się na tamtejszych trasach. Produkty Solarisa były jak dotąd obecne w 30 krajach. Dzięki nowym zamówieniom z Holandii i Luksemburga, liczba ta wzrośnie do 32. Łączna liczba pojazdów, które producent z Bolechowa dostarczył do klientów w ponad 600 miastach świata, zbliża się do 15 000.

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater