Ogólnopolski Kongres Kobiet w Poznaniu, 9-10 września 2017 r.

Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Kongresu Kobiet odbędzie się we wrześniu na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Do tej pory wszystkie edycje ogólnopolskich spotkań odbywały się w Warszawie. Tym razem będzie inaczej. Dziewiąta edycja Kongresu Kobiet ma się odbyć na MTP – 9 i 10 września. Zostałyśmy zaproszone przez prezydenta Poznania i uznałyśmy, że cele, które realizuje prezydent w tym zakresie i cele Kongresu Kobiet są tożsame – mówi Małgorzata Fuszara, Kongres Kobiet.

Cieszę się, że będziemy mieli ten Kongres w Poznaniu. Bo to dla mnie z jednej strony jest taki wyraz akceptacji tej polityki, którą w Poznaniu prowadzę, ale również jest to możliwość dowiedzenia się w jaki sposób możemy wykorzystać potencjał kobiet – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

To wszystko jest wymyślone przez kobiety w całej Polsce. Po prostu ktoś zgłasza jakiś postulat na przykład w tym roku mamy bardzo ważne, bardzo powiedziałabym obfite w tematy centrum poświęcone dzieciom niepełnosprawnym – mówi Magdalena Środa, Kongres Kobiet.

Uczestniczki i uczestnicy mają też debatować między innymi o prawach kobiet i o ich sytuacji na rynku pracy. Według wstępnych szacunków w tegorocznej edycji kongresu weźmie udział ponad 5 tysięcy osób.

 

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater