Nauka z Solarisem

Już po raz dziesiąty Solaris i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Murowanej Goślinie zainaugurowały kolejny rok szkolny. Do prowadzonej wspólnie klasy patronackiej dołączyło 11 uczniów, którzy przez 3 lata będą kształcić się w zawodzie montera mechatronika. Najlepsi z nich otrzymają pracę w fabryce autobusów w Bolechowie.

Wspólna historia Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Solarisa trwa od 2007, kiedy to naukę w podpoznańskiej fabryce rozpoczęli pierwsi uczniowie. W pierwszym roku było ich kilku, ale stopniowo zainteresowanie wzrosło. Wychowankowie klasy przygotowują się pod okiem wykwalifikowanych inżynierów i specjalistów do pracy w charakterze montera mechatronika.

Edukacja w klasie patronackiej umożliwia uczniom zgłębienie tajników wiedzy teoretycznej i jej praktyczne wykorzystanie podczas zadań wykonywanych wspólnie z pracownikami firmy Solaris. Najlepszym uczniom producent zapewnia zatrudnienie w podpoznańskiej fabryce.

Dodatkową motywacją dla uczniów może być fakt, iż Solaris zaproponowała pracę już blisko 70 absolwentom wcześniejszych edycji klasy patronackiej. Oprócz fabryki w Bolechowie, Program Praktycznej Nauki Zawodu Solaris Bus & Coach SA realizowany jest także w Środzie Wielkopolskiej. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach szkoleniowych, uczniowie zdobywają kwalifikacje do zawodu spawacza.

W bieżącym roku szkolnym w ramach Programu Praktycznej Nauki Zawodu pod patronatem firmy Solaris naukę rozpoczęło łącznie 11 uczniów. Z kolei umowy o pracę odebrało 10 absolwentów.

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater