Największa dostawa Solarisa dla MPK Częstochowa

Na ulice Częstochowy wyjechało czterdzieści 12-metrowych Solarisów Urbino. Liczba autobusów tej marki we flocie częstochowskiego MPK zwiększyła się do 59.

o największy dotąd zrealizowany kontrakt zawarty przez Solarisa z MPK Częstochowa. Zamówienie podpisane w grudniu 2016 r. opiewało na w pełni niskopodłogowe pojazdy, wyposażone w ekologiczne silniki Cummins ISB6.7E6 spełniające normę Euro 6. Jednostki napędowe sprzężono z automatycznymi silniami biegów Voith Diwa.6. Nowoczesne i lekkie autobusy zapewnią komfortową podróż pasażerom, przewoźnikowi zaś niskie koszty eksploatacyjne.

W pełni klimatyzowane pojazdy są wyposażone w szereg udogodnień, takich jak system informacji pasażerskiej czy podnoszący poziom bezpieczeństwa cyfrowy monitoring. Na pokładach zainstalowano mobilne biletomaty. Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne w nowych Urbino wykonano w oszczędnej/zużywającej niewiele energii technologii LED. W pojazdach MPK Częstochowa dostępny jest bezprzewodowy i darmowy dostęp do Internetu, a podróżni mogą podładować urządzenia mobilne w ładowarkach USB zamontowanych w poręczach autobusowych.

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater