MTP zorganizuje konferencję klimatyczną w Peru?

Po 19. szczycie klimatycznym ONZ w Warszawie poznańskim Targom zaproponowano, by zajęły się przygotowaniem przyszłych takich imprez. Niezależnie od ich lokalizacji.

W ubiegłym tygodniu na Stadionie Narodowym w Warszawie zakończył się 19. szczyt klimatyczny organizowany przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Wydarzenie pierwszy raz w historii odbyło się drugi raz w tym samym kraju. Pięć lat temu szczyt gościł w stolicy Wielkopolski na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W tym roku również MTP musiały na gwałt ratować sytuację, bo przy przetargu na organizatora wydarzenia w Warszawie znaleziono nieprawidłowości. W ciągu zaledwie dwóch miesięcy od decyzji władz Targom udało się przygotować na Stadionie Narodowym całą niezbędną infrastrukturę i zatrudnić obsługę. Wszystko wskazuje na to, że ich profesjonalizm został doceniony.

– Po warszawskiej konferencji klimatycznej Narody Zjednoczone zaprosiły nas do współpracy przy organizacji kolejnych imprez na całym świecie. Na razie jest to słowne zaproszenie, ale na nie odpowiemy. Wszystko oczywiście będzie zależało od kalkulacji – mówi Andrzej Byrt, prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Jeżeli za słowami pójdą też konkrety, to w przyszłym roku MTP odpowiadać będzie za przygotowanie imprezy w Limie, stolicy Peru. Prezes Byrt jest przekonany, że Targi poradzą sobie z tym wyzwaniem: – Mamy doświadczenie w organizowaniu imprez za granicą i w logistyce. W tym roku byliśmy w Kanadzie, USA czy Kazachstanie. W Peru będzie trudniej, bo władze stolicy zapewniają jedynie dostęp do mediów i pusty plac. Trzeba będzie stawiać wszystko od zera. W takim przypadku pewnie skorzystamy z lokalnych firm zamiast ściągać wszystko z Polski – mówi.

Źródło: poznan.gazeta.pl

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater