Lewiatan: Posłowie posłuchali apelu pracodawców w sprawie pośredników kredytowych

Nie będzie zakazu wypłaty pośrednikom kredytowym wynagrodzenia przez banki.

Ministerstwo Finansów zmieniło stanowisko, dzięki czemu pośrednicy zachowają prowizje. To dobra decyzja – uważa Konfederacja Lewiatan. Pracodawcy w tej sprawie apelowali do posłów i resortu finansów.

Podczas obrad stałej podkomisji ds. instytucji finansowych posłanka PiS złożyła poprawkę, zgodnie z którą z projektu ustawy o kredycie hipotecznym skreślony ma być zakaz wynagradzania pośredników kredytowych przez banki. Ministerstwo Finansów poparło tę poprawkę.

– Podkreślaliśmy, że wprowadzenie zakazu wypłaty prowizji wpłynęłoby negatywnie nie tylko na pośredników kredytowych, ale także na samych konsumentów.  Jeżeli chcieliby skorzystać z usługi pośrednika, musieliby za nią zapłacić. Do tej pory bowiem pośrednicy otrzymywali wynagrodzenie bezpośrednio od banków. W konsekwencji spora część klientów przestałaby korzystać z usług pośredników, co spowodowałoby wyeliminowanie wielu z nich z rynku. Cieszymy się, że nasze argumenty zostały uwzględnione – mówi Anna Dużyńska -Pucha, ekspertka Konfederacji Lewiatan.

Konfederacja Lewiatan

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater