„Kurs na HR” – kolejna edycja, pod patronatem Wielkopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan odbyła się 4 listopada w Poznaniu.

„Kurs na HR” to autorski, ogólnopolski cykl spotkań poświęconych szerokiej tematyce Zarządzania Zasobami Ludzkimi, których organizatorem jest Grupa Progres. To inicjatywa, która w jednym miejscu i czasie skupia członków zarządu, dyrektorów, osoby odpowiedzialne za procesy HR-owe w największych lokalnych organizacjach, przedstawicieli urzędów państwowych, największych lokalnych uczelni wyższych, związków pracodawców oraz władz samorządowych.

Podstawowym celem organizatorów jest stworzenie przestrzeni do rozmowy o nowoczesnym zarządzaniu kapitałem ludzkim, dzielenie się aktualną wiedzą oraz cennymi, wzajemnymi doświadczeniami, które wpływają na rozwój biznesu.

„Kurs na HR” to projekt długofalowy. Naszą intencją jest organizacja cyklicznego wydarzenia, które na stałe wpisze się w kalendarz najbardziej wartościowych merytorycznie spotkań branżowych i systematycznie, kilka razy w roku przyciągać będzie lokalne środowiska związane z HR w wybranych lokalizacjach na terenie całego kraju. Rozpoczęliśmy w maju w Mielcu, gdzie spotkanie zorganizowaliśmy dla przedstawicieli firm z podkarpacia oraz Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Euro Park”. W czerwcu „Kurs na HR” zainaugurowaliśmy w Trójmieście, a konkretnie w Sopocie, w pięknej scenerii restauracji Zatoka Sztuki. Teraz przyszedł czas na Poznań – mówi Bartosz Pieńkowski, Menedżer ds. Promocji w Grupie Progres.

Plan konferencji przewiduje 6 krótkich prelekcji, a całość zwieńczy dyskusja moderowana połączona z sesją networkingową:

 • „Rynek pracownika w Wielkopolsce. Perspektywa pracodawców.”
  Jacek Kulik, Wiceprezes Wielkopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan
 • „Kształcenie dualne. Odpowiedź na wyzwania rynku pracy.”
  Krystyna Woźniak, Wiceprezes WZP Lewiatan, Członek Zarządu Solaris Bus & Coach S. A.
 • „W jaki sposób przyciągnąć pracownika? Sprawdzone praktyki.”
  Marcin Pomianowicz Bartkowiak, Menedżer ds. personalnych Grupa Raben Polska
 • „Zarządzanie różnorodnością pokoleniową.”
  Dr Marcin Gołembski, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • „Cudzoziemcy jako element strategii HR.”
  Marcin Kołodziejczyk, Grupa Progres
 • „Contracting jako alternatywne formy wspierania biznesu.”
  Jacek Płuciennik, Grupa Progres
 • „W jakim kierunku zmierza rynek pracy?” – dyskusja moderowana/networkin

Stawiamy na jakość, odpowiedni dobór tematów oraz prelegentów tego spotkania. Zależy nam na tym, aby inspirować naszych gości, nakłaniać do dyskusji, dzielić się wiedzą i w rezultacie ułatwiać sobie pracę i być dumnym z efektów. Chcemy, aby nasi goście wyszli z konkretnymi pomysłami jak rozwijać i ulepszać swoje zespoły, metody pracy – powiedziała Ewa Przybylska, Dyrektor ds. Rozwoju Rekrutacji Stałych w Grupie Progres.

Podsumowanie w załączeniu

Link do zdjęć – http://bit.ly/kursnahrpoznan

kurs na hr

kurs na hr

kurs na hr

kurs na hr

kurs na hr

kurs na hr

kurs na hr

kurs na hr

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater