Klub Arbitra – Międzynarodowy arbitraż inwestycyjny a prawa człowieka

Klub Arbitra – Międzynarodowy arbitraż inwestycyjny a prawa człowieka

Sąd Arbitrażowy Lewiatan ma przyjemność zaprosić na kolejne spotkanie z cyklu „Klub Arbitra”, którego tematem będzie: Międzynarodowy arbitraż inwestycyjny a prawa człowieka.

Spotkanie odbędzie się 19 kwietnia 2018 r. o godz. 17:00 w siedzibie Sądu Arbitrażowego Lewiatan przy ul. Zbyszka Cybulskiego 3, sala Ogrodowa.

Spotkanie otworzy i poprowadzi Prezes SA Lewiatan Przemysław Schmidt.

Prelegent

Filip Balcerzak, Senior Associate w SSW Pragmatic Solutions, adwokat w Polsce i w Hiszpanii (abogado). Ukończył studia LL.M. (Master of Laws) ze specjalizacją w międzynarodowym prawie handlowym i prawie inwestycji zagranicznych na Uniwersytecie w Ottawie oraz uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych ze specjalnością w prawie międzynarodowym publicznym na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autor monografii pt. „Investor – state arbitration and human rights” wydanej w 2017 r. przez wydawnictwo Brill | Nijhoff.

Spotkanie ma na celu omówienie relacji zachodzących pomiędzy międzynarodowym arbitrażem inwestycyjnym i prawami człowieka. Przedstawione zostaną sytuacje, w których prawa człowieka mogą mieć znaczenie w kontekście sporów inwestycyjnych. Przedmiotem dyskusji będzie możliwość wykorzystania argumentów dotyczących praw człowieka na poszczególnych etapach postępowania arbitrażowego opartego na międzynarodowych traktatach o popieraniu i ochronie inwestycji oraz ich przewidywany wpływ na wynik postępowania.

Po warsztatach zapraszamy do dyskusji.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w spotkaniu uprzejmie prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz o dokonanie wpłaty w wysokości 70 PLN brutto na numer konta: Konfederacja Lewiatan PEKAO SA III o/Warszawa, Nr konta: 69 1240 1040 1111 0000 0136 1232, podając w tytule przelewu: Klub Arbitra. Zgłoszenia przyjmujemy do 16 kwietnia br.

Ilość miejsc ograniczona.

 

Formularz zgłoszeniowy

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater