IV Fotograficzna Majówka z Solarisem

Miniona sobota należała do solarisowych majówkowiczów. W pogoni za unikalnymi ujęciami zjechało do Poznania ponad 50 uczestników. Fotograficzna Majówka po raz pierwszy odbyła się z udziałem tramwajów Tramino.

Od nich również tegoroczna sesja się rozpoczęła. Zbiórka na pętli tramwajowej przy Dworcu Sobieskiego, wspólne zdjęcie z czekającym tam zielono-żółtym Tramino (prowadzonym przez Panią Michalinę, uczestniczkę poprzedniej Fotomajówki) i podróż do centrum Poznania, gdzie czekały już dwa kolejne Tramino, jak i znaczna ich liczba będących tego dnia w regularnym ruchu liniowym.

Kolejna część Majówki miała już ściśle autobusowy charakter. W tym roku swoje wdzięki prezentowały: Urbino 10 dla Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego „Klonowica”, Urbino 12 dla Dopravní podnik Ostrava, Urbino 12 dla francuskiego Les Transports en Commun de la Région Avignonnaise z Avignon, Urbino 12 CNG dla UAB Kauno autobusai z Kowna, Urbino 12 Hybrid dla UAB Panevėžio autobusų parkas z litewskiego Poniewieża, Urbino 18 dla Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej z Katowic oraz prototypowe Urbino 18 CNG.

Po dwóch pętlach w ścisłym centrum stolicy Wielkopolski impreza przeniosła się w pobliże kampusu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, gdzie wykonano uczestnikom tradycyjne już zdjęcie na tle pojazdów. Spotkanie zakończyło się przyjemnymi rozmowami i dyskusjami o przyszłorocznej sesji przy pizzy, dla strudzonych całodniowym fotografowaniem majówkowiczów.

Nowością, poza udziałem Tramino, było ogłoszenie konkursu na najlepsze zdjęcie wykonane w trakcie Majówki. Na zwycięzcę czeka kupon o wartości 2 000,00 zł na sprzęt fotograficzny.

Wśród uczestników imprezy przeważali rzecz jasna poznaniacy, ale nie zabrakło licznych reprezentantów Lublina, Trójmiasta, Wałbrzycha, Warszawy czy Wrocławia. Wraz z nami bawiła się także – już po raz drugi – grupa z czeskiej Ostrawy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu, jak i stworzenie – kolejny zresztą raz – wspaniałej atmosfery do wspólnej zabawy.

Do zobaczenia już za rok!

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater