IV EDYCJASZTAFETY MARATOŃSKIEJ XLPL EKIDEN MALTA POZNAŃ 22.05.2016 r. pod honorowym patronatem WZP Lewiatan i Ambasady Japonii.

xlpl ekiden 4 edycja

Stary Marych przekazuje pałeczkę Hipolit Cegielski, Stary Marych, Stanisław Mikołajczyk, Krzysztof Komeda oraz siewca – bohaterowie stojący na poznańskich cokołach – trzymają dziś w rękach charakterystyczne czerwone pałeczki. W ten symboliczny sposób biorą udział w akcji „Przekaż pałeczkę” i potwierdzają chęć startu w 4. edycji XLPL Ekiden -€” jedynej w Wielkopolsce sztafety maratońskiej, która 22 maja wystartuje nad poznańską Maltą.

Udział w XLPL Ekiden to nie tylko satysfakcja i szansa na sprawdzenie swoich możliwości biegowych, ale także realna pomoc. Każda zapisana drużyna to 42 zł i 19,5 gr przekazane na konto Fundacji Dar Szpiku. „Przekaż pałeczkę” to także analogia do dzielenia się swoim szpikiem kostnym.

Nasza inicjatywa powstała, by promować bieganie zespołowe. Zdrowa rywalizacja i jednoczesne współzawodnictwo to znakomity sposób na integrację i budowanie więzi

-€” mówi Rafał Szymkowiak, prezes Fundacji XLPL będącej organizatorem imprezy XLPL Ekiden.

Swoją drogą ciekawe, jak spisałaby się sztafeta złożona z zawodników stojących na pomnikowych kolumnach

„- dodaje.

Każda z 6-osobowych drużyn ma za zadanie pokonać maratoński dystans wynoszący 42,195 km. Dwóch pierwszych zawodników musi przebiec około 10 km, pozostała czwórka 5,4 km -” jedną rundkę wokół Jeziora Maltańskiego. Zapisy już się zakończyły w związku z wyczerpaniem regulaminowego limitu miejsc -€” swój udział w zawodach zgłosiło ponad 1500 biegaczy. Organizator informuje jednak, że drużyny, które wesprą bieg choćby w drobny sposób, mogą kontaktować się w sprawie tzw. miejsc sponsorskich. W tym roku zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania -” mówi Rafał Szymkowiak. Do startu zgłosiły się drużyny firmowe, rodzinne, branżowe i koleżeńskie. 22 maja pobiegniemy wszyscy razem, ponad podziałami, realizując szczytny cel.

XLPL Ekiden -” co to w ogóle oznacza?
Słowo Ekiden pochodzi z języka japońskiego i oznacza długodystansowy bieg sztafetowy. To w Kraju Kwitnącej Wiśni narodziła się tradycja takich biegów, którą organizatorzy chcą kultywować w Wielko(XL)polsce(PL).

Za pomysł i realizację akcji odpowiada poznańska Agencja Reklamowa V&P.

Więcej szczegółów na www.xlplekiden.pl

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider
dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater