Enea Operator przebuduje linię Morzyczyn – Drawski Młyn

Enea Operator podpisała z konsorcjum Elfeko – Elbud Poznań umowę na realizację inwestycji pod nazwą „Przebudowa linii napowietrznej 110 kV Morzyczyn – Drawski Młyn”.

Enea Operator poinformowała, że przebudowa linii Morzyczyn – Drawski Młyn będzie polegała na zastąpieniu istniejącej linii jednotorowej o przekroju przewodów od 120mm² do 240mm², dwutorową o przekroju przewodów 240mm², co pozwoli zwiększyć możliwości przesyłowe oraz obniżyć straty.

Operator poinformował ponadto, że przebudowywany ciąg ma długość prawie 140 km i będzie zasilał 6 stacji 110/15 kV, a także że jest to największa jednostkowa inwestycja Enea Operator i zarazem najdłuższy ciąg linii 110 kV objęty pojedynczą umową.

Wykonawca prac, czyli wspomniane już konsorcjum Elfeko (lider) i Elbud Poznań (partner), ma na realizację zamówienia 72 miesiące. W ocenie operatora przebudowa przedmiotowej linii umożliwi zmianę konfiguracji pracy sieci, poprawiając pewność zasilania i elastyczność w prowadzeniu ruchu sieci w związku z przyłączaniem farm wiatrowych.

Źródło: wnp.pl

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater