Elektryczny Solaris kursuje w Klagenfurcie

Polski producent autobusów zrealizował pierwszy kontrakt na dostawę innowacyjnego i bezemisyjnego autobusu Solaris Urbino 8,9 LE electric.

Elektryczny pojazd jest nie tylko cichy i przyjazny środowisku. Jest także nowatorską konstrukcją o nowoczesnej stylistyce i z innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi. . Ładowanie baterii odbywa się poprzez system plug-in. Baterie są źródłem energii nie tylko dla układu napędowego, ale zasilają również wszystkie pozostałe systemy, w tym klimatyzację i ogrzewanie, wspomaganie kierownicy, czy sterowanie elektrycznymi drzwiami. Po raz pierwszy zainstalowano również system klimatyzacji CO2 wraz z wbudowanym wymiennikiem ciepła.

Autobus trafił do austriackiego miasta Klagenfurt dzięki unijnemu projektowi Cemobil. Trasa ze ścisłego centrum miasta do kampusu uniwersyteckiego na obrzeżach pozwoli ocenić możliwości i określić charakterystykę autobusu. Wyniki ekonomiczne elektrycznego Solarisa monitoruje przewoźnik i biuro badań i rozwoju producenta autobusu.

Polski producent sprzedał już trzy kolejne 12-metrowe autobusy elektryczne do Niemiec. Pierwszego Urbino 12 electric z systemem ładowania indukcyjnego zakupiło Braunschweiger Verkehrs z Brunszwiku. Dwa kolejne elektrobusy zostaną dostarczone do przewoźnika Rheinbahn z Düsseldorfu.

Źródło: wnp.pl

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater