EKO ODKRYWCY w Nobel Tower – wydarzenie przy okazji DOFE , 19 maja 2017

Eko

Mniejszych i większych zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie o nazwie Eko Odkrywcy, które odbędzie się 19 maja w Nobel Tower jedynym w swoim rodzaju biurowcu hybrydowym w Poznaniu.

Z myślą o dzieciach przedszkolnych i szkolnych przygotowaliśmy serię warsztatów, podczas których mamy zamiar fascynować, zaskakiwać i odkrywać, ale przede wszystkim doskonale się bawić.

Zapraszamy każdego, kto ma ochotę na energetyczne połączenie zabawy i nauki w piątkowe popołudnie.

Zaczynamy o godzinie 16:00 i zapewniamy rozrywkę do godziny 20:00.

Dołączcie do Eko Odkrywców w Nobel Tower!

 Zaplanowane na ten dzień atrakcje:

EKO EDUKACJA  

„Chemia z naturą” kreatywne doświadczenia

Dzieci będą miały okazję brać udział w eksperymentach z pogranicza przyrody, chemii i fizyki, na których wykorzystując proste akcesoria oraz składniki, znajdujące się w każdym z domów, m.in. sodę oczyszczoną, ocet czy też płyn do naczyń będą powstawały zjawiska takie jak chemiczne jojo, magiczny balon oraz kolorowy wulkan.

„Kilowaty zabawy” z użyciem zestawów demonstracyjnych – OZE

Podczas warsztatów dzieci będą miały okazję przekonać się, jak powstaje energia, jak można ją zmagazynować, a także będą miały możliwość zbudowania własnych zestawów energetycznych. Podczas warsztatów wykorzystamy zestawy OZE – turbiny wiatrowe, panele fotowoltaiczne, a także dynamo dzięki któremu będziemy wytworzać energię.

„Świat widziany z bliska” – warsztaty na mikroskopach Biomax

Podczas zajęć, dzieci będą miały okazję zobaczyć pod mikroskopem aparat gębowy muchy i motyla, komórkę krwi czy też pleśni. Ponadto ze skórki cebuli dzieci same będą mogły przygotować preparat mikroskopowy i zobaczyć go w dużym powiększeniu na ekranie monitora.

„Donice nie z tej ziemi”

Z metalowych puszek przy użyciu różnorodnych materiałów (sznurków, kolorowych papierów oraz tkanin) powstaną barwne doniczki, w których dzieci będą sadzić rośliny, które następnie zabiorą ze sobą na balkon, parapet ewentualnie puszkę wykorzystają na pojemnik, np. na pisaki czy też zabawki.

„wKOŁO ekologii”

Dzieci przy pomocy barwnego koła fortuny wybierają kategorię (np. PYTANIE, ZADANIE, ZAGADKA), a za poprawną odpowiedź-otrzymają upominek

 Eko Edukacja we współpracy z firmą ABRYS_  www.abrys.pl

 EKO KULINARIA

CZY SŁODYCZE MOGĄ BYĆ ZDROWE ?

Absolutnie TAK !

Kluczem są surowce, z których wykonuje się słodycze, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ich rodzaj i jakość. Najważniejsze, aby były one w jak najmniejszym stopniu przetworzone, naturalne oraz zawierające cenne wartości odżywcze.

Jak sobie poradzić z małym i większym głodem podpowiedzą nam specjaliści z firmy Eat Sweet & stay fit  podczas najsmaczniejszych warsztatów cukierniczych w tym dniu

 warsztaty cukiernicze we współpracy z firmą Eat Sweet & stay fit_  www.sweet-and-fit.pl

MISTRZ SPORTU

treningi przyszłych piłkarzy prowadzone na zielonym skwerku przed Nobel Tower  – patronat i prowadzenie Lech Poznan Football Academy: www.lpfa.pl

EKO FRYZURY

warsztaty na oryginalne kolorowe tęczowe fryzury nie tylko dla dziewcząt 

patronat Instytut Piękna Kamila Michalewicz : www.instytutpiekna.eu

EKO BEZPIECZNI

Warsztaty pomocy przedmedycznej – prowadzone przez 11 latka który ukończył kurs udzielania I pomocy

Zapisy i zgłoszenia pod nr telefonu +48 734 176 029 lub mailem emichalska@nobeltower.pl

Serdecznie zapraszamy całe klasy !

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater