e-Akademia Lewiatana: Jak radzić sobie z postępowaniem karnym w spółce? 25 czerwca

 

Kiedy postępowanie karne jest zagrożeniem dla biznesu? Co zrobić, gdy do naszych drzwi pukają przedstawiciele organów ścigania? Jak chronić wewnętrzne tajemnice przedsiębiorstwa w ramach postępowania karnego?

Proces karny wkracza w sferę biznesu w najmniej oczekiwanych sytuacjach. W trakcie wystąpienia podzielimy się szeregiem praktycznych doświadczeń, poradzimy, jak przygotować się na nieprzewidziane oraz pokażemy, jak skutecznie kształtować strategię procesową spółki i uczynić postępowanie karne swoim sprzymierzeńcem.

Do udziału zapraszamy przede wszystkim przedstawicieli kadry menedżerskiej, działów prawnych i compliance.

 

PROGRAM

1. Wpływ procesu karnego przeciwko osobie fizycznej na sytuację spółki

  • Czynności procesowe z udziałem spółki
  • Konfiskata mienia pochodzącego z przestępstwa
  • Odpowiedzialność podmiotów zbiorowych

2. Przygotowanie spółki na niezapowiedziane czynności śledcze

  • Przeszukanie siedziby spółki: mapa drogowa dla organizacji
  • Decyzje strategiczne

3. Spółka jako pokrzywdzona przestępstwem

  • Synergia procesu karnego i cywilnego
  • Wskazówki praktyczne

Dentons jest największą kancelarią prawną na polskim rynku i jedną z pierwszych międzynarodowych kancelarii prawnych w Polsce. Posiada bogate doświadczenie w doradzaniu przy największych, najbardziej złożonych i innowacyjnych transakcjach, projektach i sprawach spornych. W 2020 roku Chambers Europe uznał Dentons Firmą Prawniczą Roku w Polsce. Praktyki Dentons są wysoko oceniane przez prestiżowe rankingi i publikacje prawnicze, w tym Chambers Europe, The Legal 500 EMEA, IFLR1000.

Szczegóły organizacyjne

• Potwierdzeniem udanej rejestracji jest otrzymanie maila potwierdzającego rejestrację; w przypadku braku takiego maila, prosimy o kontakt w sprawie potwierdzenia Państwa rejestracji.
• Dzień przed wydarzeniem lub rano w dniu wydarzenia, otrzymają Państwo unikalny link do zalogowania się na stronie webinarium.
• Aby uniknąć braku maili dotyczących wydarzenia, prosimy o zwrócenie uwagi na literówki w adresie mailowyml wpisywanym w formularzu rejestracyjnym, sprawdzanie folderu SPAM, zostawienie bezpośredniego kontaktu telefonicznego w formularzu rejestracyjnym, sprawdzenie polityki działów IT w kwestii filtrów SPAM serwerów pocztowych i zaufanych nadawców poczty przychodzącej.
• Webinarium odbywa się on-line za pomocą platformy ClickMeeting.
• Wszystkie informacje o technicznych aspektach webinarium znajdą Państwo na stronie rejestracji.
• W trakcie webinarium będzie możliwość zadawania pytań przez uczestników.
• Uczestnicy otrzymają wszystkie materiały merytoryczne po webinarium.

PROWADZĄCY

Marcin Świderski, adwokat, councel w kancelarii Dentons
Marcin Świderski kieruje Zespołem Compliance w Dentons w Polsce. Jest również członkiem Zespołu Postępowań Karnych i Wewnętrznych. Specjalizuje się w prawie karnym, w szczególności w sprawach związanych z przestępczością tzw. „białych kołnierzyków”, regulacjach związanych z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu oraz w projektach z szeroko pojętego zakresu compliance. Jego doświadczenie obejmuje prowadzenie audytów compliance, wewnętrznych postępowań wyjaśniających oraz złożonych badań due diligence, jak również reprezentowanie klientów w dochodzeniach prowadzonych przez organy władzy publicznej dot. przestępczości gospodarczej.

Joanna Kornaszewska, adwokat, senior associate w kancelarii Dentons
Joanna Kornaszewska jest członkiem Zespołu Postępowań Karnych i Wewnętrznych kancelarii Dentons. Specjalizuje się w prawie karnym, głównie w obszarze przestępstw przeciw obrotowi gospodarczemu. Reprezentuje podmioty gospodarcze i osoby fizyczne w różnorodnych sprawach, w tym dotyczących oszustwa, wyprowadzania majątku, korupcji, nieprawidłowości w zakresie zamówień publicznych, a także w postępowaniach karno-skarbowych. Koordynowała wielowątkowe spory, w których reprezentowała podmioty gospodarcze w równolegle prowadzonych postępowaniach cywilnych i karnych.


W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt:

Grażyna Mazurek
Konfederacja Lewiatan
e-mail:gmazurek@konfederacjalewiatan.pl
tel. 22 55 99 940

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater