Dwa tuziny nowych Solarisów w Sosnowcu

Przedstawiciele Solaris Bus & Coach SA i PKM Sosnowiec podpisali umowę na dostawę 24 ekologicznych, niskopodłogowych autobusów. Wraz z nową dostawą flota Solarisów w Sosnowcu przekroczy liczbę 100 pojazdów. Pierwsze nowe Urbino 12 wyjadą na ulice miasta na początku 2017 r.

Wszystkie 24 niskopodłogowce dla Sosnowca wyposażone zostaną w silniki Cummins ISB6.7E6 Euro6. Jednostki zostaną sprzężone z automatycznymi skrzyniami biegów Voith Diwa.6. W pełni klimatyzowane pojazdy zostaną wyposażone m.in. system informacji pasażerskiej czy cyfrowy monitoring. Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne będzie wykonane w technologii LED. W pojazdach PKM Sosnowiec dostępny będzie bezprzewodowy i darmowy dostęp do Internetu, a podróżni będą mogli podładować urządzenia mobilne w ładowarkach USB zamontowanych w poręczach.

Pierwsze autobusy marki Solaris zostaną dostarczone do Sosnowca na początku przyszłego roku. Kontrakt jest kolejnym dużym zamówieniem dla PKM Sosnowiec. Podpisany dokument stanowi kontynuację dotychczasowej współpracy z przewoźnikiem. Wraz z zamówionymi autobusami, liczba Solarisów w sosnowieckiej flocie przekroczy 100 pojazdów.

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater