Dni Ubezpieczonego w ZUS, 7 – 9 października br.

Nie wiesz, jak będzie wyglądała Twoja przyszła emerytura? Masz problem z odczytaniem informacji o stanie konta ubezpieczonego? Chciałbyś kontaktować się z ZUS-em elektronicznie? Zastanawiasz się, jakie korzyści dadzą Ci e-zwolnienia? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, zapraszamy Cię, od 7 do 9 października, na „Dni Ubezpieczonego” w ZUS.

„Dni Ubezpieczonego”, odbędą się od 7 do 9 października br., w godzinach od 9.00 do 17.00, we wszystkich placówkach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Podczas „Dni Ubezpieczonego” będzie można dowiedzieć się jak czytać informację o stanie konta, którą, do końca sierpnia br., ZUS rozesłał do 20 mln swoich klientów. Sprawdzić, czy mamy wyliczony kapitał początkowy, a także, czy pracodawca zgłosił nas do ubezpieczenia i od jakiej kwoty. To również dobry moment, aby zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych, by od stycznia 2016 r., mieć dostęp – w przypadku ubezpieczonych, móc otrzymywać – w przypadku pracodawców i móc wystawiać – w przypadku lekarzy, e-zwolnienia. Ponadto, będzie można zapoznać się z ułatwieniami, jakie te elektroniczne zwolnienia nam dadzą.

W czasie trwania akcji, dla tych którzy z różnych powodów nie będą mogli dotrzeć do ZUS-u, zorganizowane zostaną, wspólnie z dziennikiem Polska Głos Wielkopolski, dyżury telefoniczne ekspertów. Podczas środowego dyżuru poznamy korzyści płynące z e-zwolnień i Platformy Usług Elektronicznych. W czwartek, ekspert wyjaśni, jak czytać informację o stanie konta ubezpieczonego. Natomiast w piątek, dowiemy się wszystkiego o kapitale początkowym. Eksperci ZUS-u dyżurować będą codziennie od godziny 13.00 do 14.00, pod numerem telefonu: 61 841 61 99.

W ramach Dni Ubezpieczonego ZUS zaplanował także seminaria tematyczne w szkołach ponadgimnazjalnych oraz na uczelniach wyższych. 8 października, o godz. 11.00, na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, al. Niepodległości 10, sala 236A, odbędzie się seminarium: „Twoje konto w ZUS, a przyszła emerytura”. W tym samym dniu, o godz. 16.00 w Wyższej Szkole Bankowej, ul. Powstańców Wielkopolskich 2A, sala 102, zorganizowane zostanie seminarium pt. „Innowacyjny ZUS” , podczas którego uczestnicy dowiedzą się od czego zależeć będzie wysokość emerytury oraz poznają korzyści jakie dadzą e-zwolnienia.

Osoby, którym po drodze bardziej do galerii handlowej, zapraszamy do odwiedzania GH Poznań City Center, w której, od 7 do 9 października, w godzinach od 10.00 do 18.00, dyżurować będą pracownicy ZUS-u. Podczas zakupów będzie można zasięgnąć informacji o e-zwolnieniach i zarejestrować się na PUE.

Serdecznie zapraszamy!

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater