Autostrada Eksploatacja SA wśród 100 najlepszych przedsiębiorstw w Wielkopolsce

W opublikowanym 19 października 2011 roku przez redakcję Głosu Wielkopolskiego Rankingu 100. Wielkopolscy Liderzy Rynku 2010 spółka Autostrada Eksploatacja znalazla sie na 3 miejscu w części „Najefektywniejsza firma pod względem rentowności brutto”. AESA z rentownością brutto rzędu 35% uplasowała się tuż za Kompanią Piwowarską i firmą Nivea.

Bardzo cieszy nas wysoka pozycja w rankingu najlepszych firm w Wielkopolsce.- powiedział Jan Jancewicz, Wiceprezes Zarządu firmy.

AESA jest obecna na rynku od 11 lat. Od tego czasu staramy się nie tylko gwarantować podróżnym wysoki standard utrzymania, dbamy też o ich bezpieczeństwo i o wysoką jakość naszych usług. Choć jesteśmy zadowoleni z dotychczasowego rozwoju firmy to jednak musimy ograniczyć się w swojej działalności wyłącznie do koncesji jaką posiada Autostrada Wielkopolska. Ma to swoje plusy i minusy. Plusem jest to ,że już 1 grudnia nasza spółka obejmie w utrzymanie kolejne 105 kilometrów autostrady A2 Nowy Tomyśl- Świecko. Minusem, że nie możemy rozwinąć się ze swoją działalnością choćby w kierunku Warszawy.

Warto podkreślić też, że wysoką rentowność osiągamy przy niskim wynagrodzeniu, jakie AESA otrzymuje za kilometr eksploatacji autostrady, w porównaniu z innymi spółkami eksploatacyjnymi w Polce przy uwzględnieniu szerokiego zakresu świadczonych usług.

Takiej rentowności nie da się moim zdaniem osiągnąć bez wysoko wykwalifikowanej i stabilnej kadry. Zgodnie z polityką naszej firmy pracownicy AESA to mieszkańcy terenów przez które przebiega autostrada. Nasi pracownicy są z nami związani od wielu lat, większość kadry managerskiej pochodzi z awansów wewnętrznych. Zarówno właściciele firmy jak i zarząd robią wiele, by pracownicy AESA byli zadowoleni. Jako jedni z nielicznych oferujemy naszym pracownikom Pracowniczy Program Emerytalny. Dbamy też o odpowiedni fundusz socjalny. O tym ,że idziemy w dobrym kierunku świadczyć mogą nie tylko miejsca w rankingach ale również nagrody przyznawane nam jako dobremu i rzetelnemu pracodawcy.

Do końca tego roku nasza firma powiększy się o prawie 100 osób. Zatrudniliśmy już kadrę kierowniczą do obsługi kolejnego odcinka A2. W listopadzie dołączą do niej pracownicy pionu Utrzymania. Prawie 80 kolejnych osób znajdzie zatrudnienie w AESA w I kwartale przyszłego roku. Do końca 2011 roku będziemy eksploatować 255 kilometrów jednej z najważniejszych dróg w Polsce – autostrady A2, stanowiącej korytarz transportowy pomiędzy Berlinem a Warszawą. To duże wyzwanie ale też szansa na dalszy rozwój naszej firmy. Dokonaliśmy już kolejnych inwestycji, między innymi zakupiliśmy sprzęt do obsługi kolejnego segmentu autostrady. Naszym celem jest utrzymanie wysokiej rentowności spółki i zmniejszenie kosztów operacyjnych jednak nie może się to odbywać kosztem spadku jakości oferowanych przez nas usług, zmniejszenia bezpieczeństwa podróżnych i standardów utrzymania.

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater