Akademia Lewiatana: Optymalizacja w przemyśle, 16 października br.

optymalizacja w przemyśle akademia lewiatana 16.10.2015

SIEMENS wspólnie z Konfederacją Lewiatan
w ramach Akademii Lewiatana zapraszają na szkolenie:
Optymalizacja w przemyśle
Zastosowanie różnorodnych rozwiązań
organizacyjno-formalnych oraz technologicznych,
w celu obniżenia kosztów prowadzenia
działalności produkcyjnej
16 października 2015 r.
Warszawa, ul. Zbyszka Cybulskiego 3

Partner:
logo siemens


Szanowni Państwo,
W ramach warsztatów zostaną omówione różne mechanizmy i rozwiązania, umożliwiające optymalizację kosztów zużycia mediów energetycznych związanych z prowadzeniem działalności produkcyjnej.

Jednym z nich jest zastosowanie techniki napędowej, która rozwiązuje problem nieefektywnego zarządzania mediami technologicznymi. Stosowane obecnie metody opierają się często na rozwiązaniach mechanicznych, co prowadzi do utraty części dostarczonej energii w układzie regulacji wydajności.

Inne możliwości optymalizacji kosztów wynikają z zastosowania narzędzi informatycznych, umożliwiających symulację całego procesu produkcyjnego. Narzędzia te umożliwiają stworzenie modelu cyfrowego produktu, ze wszystkimi jego parametrami, bez potrzeby wytworzenia fizycznego prototypu.

W ramach warsztatów zostaną omówione konkretne przykłady praktycznych zastosowań energooszczędnych systemów napędowych, narzędzi informatycznych oraz innych rozwiązań formalno-organizacyjnych, których efektem jest optymalizacja procesów produkcyjnych pod względem ekonomicznym na przykładach firm GM, fabryki w Gliwicach oraz firmy Solaris.

Akademia Lewiatana jest kierowana do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan, które na bieżąco opłacają składkę członkowską.

Zgłoszenia przyjmujemy do 14 października 2015 r.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

optymalizacja w przemyśle rejestracja

Serdecznie zapraszamy

Program:

 • 9.30 – 10.00
  Rejestracja
 • 10.00 – 10.15
  Powitanie uczestników i prezentacja programu

 • 10.15 – 12.45
  Efektywność energetyczna w procesie technologicznym

  • Poprawa efektywności w przemyśle – inicjatywa ustawowa, wymogi dla firm i działania w obszarze strategicznym oraz organizacyjnym – rekomendacje DB Energy i Izby Energetyki Przemysłowej

   Piotr Danielski, Wiceprezes, DB Energy
  • Rozwiązania technologiczne, pozwalające optymalizować procesy produkcyjne
   Tomasz Haiduk, Dyrektor, Siemens Sp. z o.o.
  • Dobre praktyki – na przykładzie rozwiązań zaprojektowanych i wdrożonych w fabryce GM w Gliwicach
   przedstawiciel GM Gliwice
  • Efektywność energetyczna poprzez modernizację energetyczną obiektów
   Ewa Mikos, Dyrektor BD Siemens Sp. z o.o.
 • 12.45 – 13.30
  Lunch
 • 13.30 – 15.00
  Smart Innovation Portfolio – skuteczna metoda optymalizacji procesów rozwoju i wytwarzania produktu – PLM
  Rafał Żmijewski, dyrektor Sprzedaży, Siemens Industry Software Sp. z o.o.
 • 15.00 – 15.15
  Przerwa kawowa
 • 15.15 – 16.15
  Smart Innovation Portfolio – skuteczna metoda optymalizacji procesów rozwoju i wytwarzania produktu (cz.2)
  Rafał Żmijewski, dyrektor Sprzedaży, Siemens Industry Software Sp. z o.o.

  • Dobre praktyki – przykłady zastosowania rozwiązań z obszaru PLM
 • 16.15 – 16.45
  Dyskusja i podsumowanie warsztatów

Prowadzący

ewa mikos romanowiczEwa Mikos Romanowicz

Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu Siemens Sp. z o. o. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Freie Universitat w Berlinie; ukończyła podyplomowe studia europejskie w SGH w Warszawie. Rozpoczęła pracę w Siemens Sp. z o.o. w 2001 r., pracując w dziale Rozwoju Strategii, biurze zarządu oraz uczestnicząc w międzynarodowym projekcie strategicznym realizowanym w centrali koncernu w Monachium. Obecnie pełni funkcję dyrektora ds. Rozwoju Biznesu. Jej zawodowe zainteresowania wiążą się z tematyką europejską, głównie w aspekcie kształtowania polityki regionalnej, jej wpływu na rozwój gospodarczy Polski poprzez wdrażanie programów operacyjnych i innych instrumentów wsparcia.

piotr danielskiDr inż. Piotr Danielski
Wiceprezes ds. technicznych DB Energy Sp. z o.o., przewodniczący zespołu ds. efektywności energetycznej FOEEiG . Doktor nauk technicznych. Absolwent studiów doktoranckich w Zakładzie Elektroenergetyki Przemysłowej na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej. Zajmuje się naukowo i w praktyce branżą energetyki przemysłowej oraz energochłonnością przemysłowych odbiorców energii. Jest jednym z założycieli DB Energy Sp. z o.o., spółki specjalizującej się w zagadnieniach gospodarki energią w przemyśle. Pełni funkcję przewodniczącego zespołu ds. efektywności energetycznej Forum Odbiorców Energii Elektrycznej i Gazu (z ramienia Izby Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii). Jest członkiem External Advisory Board projektu Green Nets. Projekt ten ma za zadanie wykazanie możliwości redukcji zapotrzebowania energii w sieciach telefonii komórkowej, dzięki inteligentnemu zarządzaniu infrastrukturą.

rafał żmijewskiRafał Żmijewski

Dyrektor Sprzedaży Pośredniej Siemens Industry Software Sp. z o.o. (stanowisko objął w kwietniu 2010 roku). Wcześniej jego kariera zawodowa była również związana z firmami zajmującymi się rozwiązaniami informatycznymi w przemyśle. W firmie IBM pełnił funkcję Team Leadera w zakresie rozwiązań Product Lifecycle Management prowadząc z pierwsze projekty PLM w Polsce. Ukończył studia na Politechnice Warszawskiej na wydziale Mechaniki Energetyki i Lotnictwa. Jest też absolwentem Uniwersytetu im. kard. Stefana Wyszyńskiego na kierunku teologii.

tomasz haidukTomasz Haiduk

Absolwent Politechniki Warszawskiej, wydziału Mechatroniki (specjalizacja – Automatyka i Robotyka). Ukończył studia MBA w Akademii im. Leona Koźmińskiego oraz WHU Bremen, doktorant SGH w Warszawie w Kolegium Zarządzania i Finansów. Od wielu lat związany z koncernem Siemens AG i polskim rynkiem przemysłowym. Od 2006 Dyrektor Zarządzający części przemysłowej Siemens Polska (Digital Factory, Process Industry & Drives). Główne obszary działania to szeroko rozumiana automatyka przemysłowa, technika napędowa oraz elektryczne i elektroniczne wyposażenia do maszyn i linii produkcyjnych. Prywatnie: zapalony żeglarz (jachtowy sternik morski), uczestnik wielu regat i rejsów.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt:

Izabela Tałałaj
Konfederacja Lewiatan
e-mail: itatalaj@konfederacjalewiatan.pl

Ewa Mikos Romanowicz
Siemens Sp. z o.o.
e-mail: ewa.mikos@siemens.com

optymalizacja w przemyśle rejestracja

lewiatan logo
Konfederacja Lewiatan
ul. Zbyszka Cybulskiego 3
00-727 Warszawa
Tel. +48 22 55 99 900

Fax +48 22 55 99 910
dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater