Uroczystość wręczenia nagrody „Dobosz Powstania Wielkopolskiego”

12 grudnia 2011r. w Pałacu Działyńskich w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Honorowej Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego „Dobosz Powstania Wielkopolskiego” , którą otrzymała TVP Poznań – Telewizja Polska S.A. Honorowy Patronat nad 16 edycją wręczenia nagrody objął Marszałek Wielkopolski Marek Woźniak. Wielkopolski Związek Pracodawców reprezentował  Pan Jacek Silski.

„Dobosz Powstania Wielkopolskiego” przyznawany jest osobom i instytucjom, które wyróżniły, bądź wyróżniają się w realizacji ciekawych i znaczących działań na rzecz podtrzymywania tożsamości narodowej i zachowania w pamięci społeczeństwa historii i znaczenia Powstania Wielkopolskiego 1918/19 dla dziejów naszego narodu i państwa polskiego.

Wśród dotychczasowych laureatów „Dobosza Powstania Wielkopolskiego” znaleźli się: historycy, pracownicy nauki, regionaliści, poeci, artyści plastycy, dziennikarze i redakcje, szkoła, chór i organizacje harcerskie oraz gospodarcza. Statuetki są wręczane co roku z okazji rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, podczas uroczystości z udziałem Wojewody, Marszałka Województwa Wielkopolskiego i Prezydenta Miasta Poznania.

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater