Lewiatan ogłosił Manifest Cyfrowy

W ogrodach nowej siedziby Lewiatana w piątek, 20 lipca br. odbyło  się Spotkanie Przyjaciół – piknik  Lewiatana. W pikniku udział wziął Jacek Silski prezes WZP.

Tematem przewodnim tegorocznego  pikniku była cyfryzacja.  Podczas pikniku Michał Boni Minister Administracji i Cyfryzacji oglosił Manifest Cyfrowy, w którym przedstawił najważniejsze priorytety w budowie e-społeczeństwa.

Zbudowanie Polski cyfrowej stało się wyzwaniem już nie tylko technologicznym, ale cywilizacyjnym. Bez powszechnego dostępu do Internetu, bez możliwości korzystania z e-usług czy informatyzacji administracji państwowej nie mamy szans na przyspieszenie wzrostu gospodarczego. Brak nowoczesnych rozwiązań hamuje rozwój przedsiębiorczości i pogarsza konkurencyjność gospodarki. Wpływa też negatywnie na jakość edukacji, ogranicza dostęp do wiedzy i zasobów kultury.

Manifest Cyfrowy został ogłoszony w czasie corocznego spotkania przyjaciół Lewiatana. W jego trakcie odbyła się również debata „Era Cyfryzacji – gdzie jesteśmy? Szanse i wyzwania dla przedsiębiorców”, w której udział wzięli Michał Boni, minister Administracji i Cyfryzacji, Tomasz Klekowski, Intel Polska, Agata Wacławik-Wejman, Google Polska, Wojciech Dziomdziora, Orange i Jerzy Baczyński, „Polityka”.

Manifest cyfrowy

Prezentacja Michała Boniego, ministra administracji i cyfryzacji

Fotorelacja

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater