Lewiatan przeciwny jednolitemu patentowi

– Od dawna ostrzegamy, że unijne propozycje dotyczące jednolitej ochrony patentowej będą miały negatywne skutki dla polskiej gospodarki i przedsiębiorstw. Ostatni raport w tej sprawie firmy Deloitte tylko potwierdził nasze wątpliwości w tym temacie – mówi Katarzyna Urbańska, dyrektor departamentu prawnego PKPP Lewiatan.

Lewiatan uważa, że należy dołożyć wszelkich starań, aby doprowadzić do stworzenia w Unii Europejskiej jednolitego systemu patentów, ale powinien on być zrównoważony, niedyskryminujący i korzystny dla wszystkich. Powinien być rozwiązaniem uwzględniającym interesy całego europejskiego biznesu i redukującym koszty dla wszystkich uczestników systemu patentowego. Rozwiązania wypracowane w ramach pakietu dotyczącego jednolitej ochrony patentowej, który jutro ma być głosowany w Parlamencie Europejskim na posiedzeniu plenarnym, takie nie są.

– Rozwiązania te preferują przede wszystkim wybrane kraje Unii Europejskiej (Francja, Niemcy i Wielka Brytania) kosztem pozostałych, co będzie po stronie tych drugich generowało duże koszty i ryzyko prawne związane choćby z tłumaczeniami i prowadzonymi procesami – dodaje Katarzyna Urbańska.

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan

 

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater