„Przedsiębiorcy tworzą” – rusza kampania Lewiatana

Miejsc pracy nie przynosi bocian.
Dochód narodowy nie wypada sroce spod ogona.
Inwestycje nie trafiają się jak ślepej kurze ziarno.

– pod takimi hasłami rusza dzisiaj kampania promująca rolę przedsiębiorców w życiu Polaków.

– Celem naszych działań jest pokazanie Polakom jak wielką rolę pełnią przedsiębiorcy w życiu każdego z nas. Nie jest to wciąż wiedza powszechna, dlatego uważamy, że należy ją upowszechniać. Tyle już lat funkcjonujemy w gospodarce wolnorynkowej, której biznes jest integralną częścią, że warto, by Polacy mieli świadomość kto buduje naszą gospodarkę – mówi Henryka Bochniarz, prezydent PKPP Lewiatan.

Kampania została oparta na przejrzystej koncepcji, w którym dzieci starają się wyjaśnić skąd biorą się miejsca pracy, inwestycje i dochód narodowy. Odpowiedzi przynoszą bocian, sroka i kura, które wykorzystują do tego przysłowia lub powiedzenia.

Koncepcję kampanii oraz wszystkie kreacje zostały przygotowane przez agencję PZL. Zakupem mediów zajął się dom mediowy MEC. Koordynatorem kampanii jest Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR.

Reklamy ukażą się w lutym i w marcu. Obejmą telewizję, prasę, radio, Internet, a także kanały niestandardowe. Większość mediów doceniła społeczny charakter kampanii i zdecydowała się przekazać bezpłatne czasy i powierzchnie lub udzielić specjalnych rabatów.

Szczególnego wsparcia kampanii udzielili: TVP SA (TVP1, TVP2), TVN, Multikino, Radio Zet, Radio ChilliZet, Radio Kolor, Gazeta Wyborcza i Gazeta.pl, Rzeczpospolita oraz tygodnik Polityka. Patronatem kampanię objęły: Radio Kraków, Radio Mercury, Radio Opole, Radio PiK, Radio Szczecin, Radio Wrocław, Radio Zachód, Radio Kielce, Radio Dla Ciebie, Radio Łódź, Radio Rzeszów, Radio Białytstok i Radio Katowice.

Pod adresem www.przedsiebiorcytworza.pl , w serwisie internetowym poświęconym kampanii, można znaleźć prezentacje „twarzy biznesu” poszczególnych województw (przedsiębiorców nagrodzonych w konkursie Biznes. Dobry wybór), ciekawe fakty dotyczące wkładu przedsiębiorców w rozwój Polski oraz raporty opisujące ten wkład w każdym województwie.

Kampania została zorganizowana przez PKPP Lewiatan w ramach projektu „Poprawa wizerunku przedsiębiorców”, współfinansowanego ze środków UE w ramach Europejskiej Funduszu Społecznego.

Zobacz spoty kampanii

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater