Dzień Przedsiębiorczości 2013 – zgłoszenia firm

Zapraszamy firmy członkowskie PKPP Lewiatan do udziału w „Dniu przedsiębiorczości” 17 kwietnia 2013 roku. To okazja, żeby wpłynąć na ścieżkę edukacyjną potencjalnych przyszłych pracowników oraz wypromować przedsiębiorstwo na lokalnym rynku. Prestiżu wydarzeniu dodaje honorowy patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

„Dzień przedsiębiorczości” to program przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Młody praktykant przez kilka godzin towarzyszy pracownikowi wybranej przez siebie firmy w wykonywaniu codziennej pracy. W tym czasie poznaje zakres obowiązków na danym stanowisku, dowiaduje się, jaka towarzyszy mu odpowiedzialność i jakie są niezbędne do niego predyspozycje oraz umiejętności. Uświadamia sobie również związek między wykształceniem a swoją przyszłą karierą zawodową. Pracownik zapoznaje ucznia z działalnością firmy, powierza mu wykonanie prostych zadań i odpowiada na jego pytania. Poznaje również oczekiwania i obawy młodzieży dotyczące rynku pracy i ma okazję wpłynąć na jej nastawienie wobec przyszłych pracodawców.

Zwieńczeniem programu będzie jesienna Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim. Podczas uroczystości najaktywniejsze szkoły oraz firmy i instytucje uhonorowane zostaną statuetkami i dyplomami.

W zeszłorocznej edycji programu wzięło udział ponad 45 tysięcy uczniów i drugie tyle towarzyszących im wolontariuszy z 18 tysięcy firm i instytucji. Świadczy to o ogromnym zainteresowaniu programem oraz poważnym podejściu młodzieży do planowania swojej kariery zawodowej.

Więcej informacji na www.dzien-przedsiebiorczosci.junior.org.pl

Kontakt w sprawie zgłaszania firm i szkół:
Marcin Łojewski
marcin.lojewski@junior.org.pl
tel. +48 22 8450881

PKPP Lewiatan jest partnerem akcji.

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater