„Techniki pamięciowe”, cykliczne spotkanie członków WZP 26 marca 2013

Wielkopolski Związek Pracodawców, w ramach cyklicznych, wtorkowych spotkań, serdecznie zaprasza Państwa  w dniu 26 marca  2013 r. godz. 17.00 – 19.00

na spotkanie pt. „Techniki pamięciowe”.

Program spotkania :

1. Jak działa mózg i pamięć

Pierwsza część  warsztatów to mini-prezentacja na temat mózgu oraz wprowadzenie do zagadnień pamięci: jak działają filtry pamięci, jakie pułapki kryje w sobie pamięć krótkookresowa, jak w najbardziej skuteczny sposób przenieść informacje do pamięci długookresowej.

2. Techniki pamięciowe

W kolejnej części uczestnicy opanują  techniki zapamiętywanie czyli mnemotechniki, które służą do zapamiętywania dużej ilości słabo związanych lub niezwiązanych ze sobą informacji. Można je wykorzystać do nauki, do uczenia się języków lub do dziesiątków codziennych aktywności w firmie

3. Techniki eliminujące proces zapominania

Zapamiętanie to nie wszystko – nawet najbardziej rozległy i głęboki ślad pamięciowy potrafi ulec zatarciu. Czy można temu przeciwdziałać? Na szczęście tak – przy pomocy odpowiednich technik oraz przy wspomaganiu technologii.

Temat zaprezentują przedstawiciele  SuperMemo World sp. z o.o., firmy zrzeszonej w WZP.

Miejsce spotkania: siedziba WZP, ul. Grunwaldzka 104, sala konferencyjna 216.

Uprzejmie prosimy o zgłaszanie zainteresowania udziałem w spotkaniu na adres : asystent@wzp.org.pl lub  telefonicznie  61 657 60 51.

 

 

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater