Best.net zwyciężył w Regatach Lewiatana w Chorwacji

W ostatnich dniach maja odbyły się w Chorwacji III Morskie Regaty Lewiatana. W zawodach uczestniczyło 8 załóg reprezentujących związki i firmy członkowskie Konfederacji. Wygrała ekipa członka WZP – Best.Net (sternik Błażej Łukomski). Drugie miejsce zdobyła załoga KPMG (Leszek Wroński), a trzecie zespół Autostrada Wielkopolska SA (Maciej Chodur).

W regatach wzięły udział aż trzy załogi firm zrzeszonych w Wielkopolskim Związku Pracodawców. Oprócz załogi Best.Net, WZP reprezentowały Autostrada Wielkopolska SA i Autostrada Eksploatacja SA. Zwycięzcom, oraz pozostałym uczestnikom gratulujemy wyników i liczymy na równie dobre rezultaty w przyszłym roku.

Pogoda w Chorwacji była nietypowa jak na ta porę roku – zimno i deszczowo. Na szczęście na czas rozgrywania biegów regatowych zrywał się dostateczny wiatr, zatem emocji nie brakowało. Na wieczornych spotkaniach integracyjnych wszyscy co prawda twierdzili, że traktują regaty jak zabawę, ale po wypłynięciu w morze ujawniała się determinacja załóg i gotowość do zaciętej rywalizacji.

Dwudniowe zawody odbywały się w okolicach Zadaru. Większość załóg skorzystała jednak z możliwości żeglowania przez cały tydzień i zwiedzała ten jeden z najciekawszych regionów Chorwacji. Wieczory były okazją do integracji przy szantach i muzyce lokalnego zespołu, a także testowania smaków lokalnej kuchni, opartej zarówno na owocach morza, jak i na tradycyjnie przyrządzanej jagnięcinie i cielęcinie.

Poza wspomnianymi zwycięzcami w tegorocznych regatach udział wzięły reprezentacje firm Corab, Autostrada Eksploatacja, Intel oraz Związku Prywatnych Pracodawców Lubelszczyzny Lewiatan i Zarządu Konfederacji Lewiatan. Rolę Honorowego Komodora regat pełnił Henryk Orfinger, Przewodniczący Rady Głównej Lewiatana.

Tegoroczne załogi ustaliły, że w przyszłym roku regaty powinny się odbyć na południu Chorwacji. O ich terminie i innych szczegółach poinformujemy we wrześniu tego roku.


Zwycięska załoga

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater