Dni Ubezpieczonego w ZUS – 7-11 października br.

Nie wiesz, czy pracodawca zgłosił Cię do ubezpieczenia? Planujesz wyjechać do pracy za granicę? Martwisz się o ubezpieczenie zdrowotne swoich bliskich? – to najlepsza dla Ciebie okazja, jako Ubezpieczonego, aby wyjaśnić wszystkie nurtujące Cię kwestie. Zapraszamy na „Dni Ubezpieczonego” od 7 do 11 października – warto, byś wiedział więcej o ubezpieczeniach społecznych.

Ubezpieczeni to najliczniejsza grupa Klientów ZUS, licząca aż 15 milionów osób. Jednocześnie jest to grupa, mająca najmniej kontaktu zarówno z samym ZUS-em, jak też z przepisami o ubezpieczeniach społecznych. Brak wiedzy o swoich prawach i obowiązkach często skutkuje zaniedbaniem, które, szczególnie odkryte po latach, może okazać się nie do naprawienia.

W związku z powyższym, Zakład Ubezpieczeń Społecznych I Oddział w Poznaniu zaprasza na Dni Ubezpieczonego w ZUS, które odbędą się od 7 do 11 października br., w godzinach od 8.00 do 15.00, a w poniedziałek (7 października) do godziny 17.00.

Podczas Dni Ubezpieczonego zorganizowane zostaną również dyżury telefoniczne ekspertów ZUS. Poniedziałkowy dyżur skierowany będzie do osób preferujących wirtualny kontakt z ZUS – wszystko o Platformie Usług Elektronicznych. We wtorek zasięgniemy informacji o bezpłatnej rehabilitacji z ZUS. W środę specjalista wyjaśni, jakim ubezpieczeniom podlegamy z tytułu umowy o pracę, a jakim gdy pracujemy na umowach cywilnoprawnych. W czwartek młodzi rodzice dowiedzą się na temat zasad podlegania ubezpieczeniom w czasie przerwy na wychowanie dzieci, a w piątek wszystkiego o zasiłkach macierzyńskich na nowych zasadach. Eksperci ZUS dyżurować będą codziennie od godziny 13.00 do 14.00 pod numerem 61 841 61 99.

Do dyspozycji uczestników akcji będą również przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia. 7 października, od 8.00 do 17.00 w Inspektoracie w Poznaniu, przy ul. Fabrycznej 27/28, 9 października, od 10.00 do 14.00 w Inspektoracie w Grodzisku Wielkopolskim, os. Wojska Polskiego 25, a 10 i 11 października, od 8.00 do 15.00 w Oddziale, przy ul. Dąbrowskiego 12 – utworzone zostaną mobilne punkty rejestracji w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta NFZ.

Podczas „Dni Ubezpieczonego” będzie można dowiedzieć się więcej o ułatwieniach w kontakcie ZUS-em, jakie niesie ze sobą nowa Platforma Usług Elektronicznych pue.zus.pl. To dobry moment na założenie i jednoczesne uwierzytelnienie swojego profilu na PUE. Profil na Platformie założyć będzie można nie tylko we wszystkich placówkach ZUS, ale także w terenie. Mobilne punkty rejestracji PUE uruchomione zostaną 8 października, od 10.00 do 14.00 w Pasażu, ul. Rynkowa 75C, w Przeźmierowie, 9 października, od 9.00 do 13.00, w Urzędzie Gminy w Tarnowie Podgórnym, ul. Poznańska 115, a 11 października, od 9.00 do 11.30 w Urzędzie Miejski w Mosinie, pl. 20 Października 1.

W ramach Dni Ubezpieczonego Zakład Ubezpieczeń Społecznych przewidział również akcje edukacyjne skierowanych do młodego pokolenia, które już niedługo zasili szeregi osób aktywnych zawodowo. W tych dniach planowane jest spotkanie z młodzieżą niesłyszącą.

Ponadto, w trakcie udzielania porad wyświetlane będą prezentacje multimedialne zawierające przydatne dla ubezpieczonych informacje, a każdy zainteresowany otrzyma specjalnie na te dni przygotowane materiały i ulotki informacyjne.

Zapraszamy wszystkich do odwiedzania placówek ZUS w Dniach Ubezpieczonego, jak również w każdym innym dniu roku. Warto wiedzieć więcej.

Więcej informacji o Dniach Ubezpieczonego w poniższej prezentacji PowerPoint:
Dni Ubezpieczonego 2013

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater