Wyjątkowa szkoła dla wyjątkowych kobiet

Szkoła EuroLiderek – projekt wspierany przez Konfederację Lewiatan oraz firmy Intel i Asus. Projekt, w którym udział biorą najlepsze z najlepszych, kobiety wyjątkowe, zaangażowane, kompetentne.

Do absolwentek pierwszej edycji Szkoły EuroLiderek właśnie dołączyły absolwentki drugiej, tym razem szczecińskiej i warszawskiej. Tym samym powiększyło się grono osób tworzących wyjątkową sieć kontaktów budowaną w ramach Klubu SEL.

Choć każdą edycję stanowią zupełnie inne osobowości, niezmiennie dążymy do wzmocnienia kobiet pełniących funkcje menedżerskie w przedsiębiorstwach, administracji i życiu publicznym poprzez podniesienie ich kompetencji w szeroko pojętej dziedzinie zarządzania – mówi Anna Kornacka, pomysłodawczyni projektu i dyrektorka Szkoły Euroliderek.

Szkoła oferuje szeroki zakres tematów zajęć m.in. z zakresu psychologii przywództwa, zarządzania, stosunków międzynarodowych, bezpieczeństwa biznesu, czy autoprezentacji. A co odróżnia SEL od innych?

O wyjątkowości SEL stanowią trzy zasadnicze kwestie. Po pierwsze program zajęć jest modyfikowany w trakcie trwania każdej edycji i dostosowywany do konkretnych potrzeb słuchaczek. Władze szkoły wprowadzają do harmonogramu zajęć lepsze rozwiązania na bieżąco. Tak więc dla każdej grupy, harmonogram zajęć jest trochę inny.

Po drugie, szkoła współpracuje z najlepszymi. Wśród wykładowców są: dyrektor departamentu komunikacji i rozwoju Konfederacji Lewiatan – Zbigniew Gajewski, dyrektor Intela w regionie Europy Centralnej i Wschodniej – Tomasz Klekowski, czy prezes Zarządu Tieto Poland – Ireneusz Miski.

Po trzecie, absolwentki, wykładowcy i sympatycy inicjatywy budują sieć networkingu, zwaną Klubem SEL, w ramach której wpływają na zmianę postrzegania przedsiębiorczych kobiet. Klubowiczki otrzymują też możliwość korzystania z zajęć SEL podczas dowolnej edycji. Dzięki temu projekt ma charakter długotrwały, pozwalający na owocną współpracę.

Projekt SEL jest wyjątkowy również ze względu na inspirującą współpracę z firmami Intel i Asus. Dzięki wspólnym działaniom niemal 700 pań wzięło udział w konkursie o stypendium SEL. Zgłoszenia napływały z całej Polski, a wyłonione w wyniku konkursu słuchaczki właśnie odebrały certyfikat ukończenia kursu.

O niezwykłym charakterze szkoły świadczą słuchaczki i ich zdanie na temat kursu. Jak twierdzi Marta Wysocka-Fronczek, prawniczka, właścicielka Lex&Finance – SEL to grupa wsparcia aktywnych, dążących do celu, pełnych energii i pomysłów kobiet, które swym zapałem i chęcią działania inspirują innych do podejmowania różnych wyzwań i inicjatyw.

SEL to także okazja do inspirujących spotkań i rozmów oraz sposób na ugruntowanie wiedzy na temat tego, co do tej pory robiłam bardzo intuicyjnie, a teraz będę robić świadomie i bardziej efektywnie – dodaje Dorota Korczyńska, prezeska Stowarzyszenia Rodzice dla Szczecina oraz Szczecinianka Roku 2012.

Kolejna edycja SEL już na początku 2014 roku. Szkoła zaprasza liderki i kobiety sukcesu, które dążą do podniesienia swoich kompetencji oraz chcą współtworzyć sieć wyjątkowych kontaktów.

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater