PARP zachęca do skorzystania z usługi pilotażowej w zakresie zarządzania efektywnością energetyczną przedsiębiorstw

Przedsiębiorcy mogą zoptymalizować zużycie energii nie tylko po to, aby zyskać oszczędności. Podniesienie efektywności energetycznej staje się koniecznością ze względu na dostosowywanie działalności przedsiębiorstw do nowych przepisów. Prawo unijne oraz krajowe w niedługim czasie zostanie bowiem dostosowane do wymagań w zakresie efektywności energetycznej i ochrony środowiska naturalnego.

W ramach usługi pilotażowej doradca przeprowadzi audyt energetyczny w przedsiębiorstwie, a następnie zapewni wsparcie we wdrażaniu optymalnych rozwiązań. Efektem przeprowadzenia usługi ma być poprawa efektywności energetycznej firmy o co najmniej 5%.

Usługa jest dofinansowana w 100 %, co oznacza, że przedsiębiorca nie ponosi żadnych kosztów.

Usługę świadczy 10 ośrodków w całym kraju. Lista tych ośrodków oraz szczegóły dotyczące tej usługi dostępne są na stronie internetowej:
http://ksu.parp.gov.pl/pl/oferta_ksu/pilotaze/doradztwo_energetyczne?first=Y

Krajowy System Usług (KSU) służy rozwojowi przedsiębiorczości poprzez zapewnienie usług na najwyższym poziomie, interweniując w obszarach, w których mechanizmy rynkowe nie są jeszcze wystarczająco rozwinięte.
Usługi KSU skierowane są do przedsiębiorców i osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą. System składa się z ponad 200 zarejestrowanych podmiotów, rozsianych po całej Polsce.

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater