Dzień Otwarty w ZUS dla Osób Niepełnosprawnych, 21 maja br.

Jesteś osobą niepełnosprawną? Zatrudniasz w swojej firmie osoby z orzeczoną niepełnosprawnością? Chciałbyś zasięgnąć informacji na temat rehabilitacji? 21 maja Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza swoich klientów na Dzień Otwarty w ZUS dla Osób Niepełnosprawnych.

Z uwagi na przypadający w maju Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje w całym kraju Dzień Otwarty w ZUS dla Osób Niepełnosprawnych.

W związku z powyższym, 21 maja br. w siedzibie I Oddziału ZUS w Poznaniu, przy ul. Dąbrowskiego 12, w godzinach od 9.00 do 14.00 uruchomione zostaną dodatkowe punkty informacyjne, w których specjaliści ZUS odpowiedzą na pytania z zakresu ubezpieczeń i składek, świadczeń emerytalno-rentowych, bezpłatnej rehabilitacji z ZUS oraz orzecznictwa lekarskiego. Ponadto osoby chętne będą mogły zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, by móc kontaktować się z ZUS bez wychodzenia z domu.

Podobnie jak w latach ubiegłych, obok dodatkowych punktów informacyjnych ekspertów ZUS, utworzone zostaną punkty konsultacyjne zaproszonych do współpracy instytucji, takich jak Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Poznańskie Centrum Świadczeń. Nasze zaproszenie przyjęła również Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, a także Fundacja Aktywnej Rehabilitacji.

Na niepełnosprawnych, którzy z różnych powodów, nie będą mogli wziąć udziału w akcji, a chcieliby zasięgnąć informacji na temat rent przysługujących osobom niezdolnym do pracy, czekać będzie przy telefonie specjalista ZUS. Ekspert dyżurować będzie od godziny 10.00 do 12.00, pod numerem telefonu 61 841 61 99.

Ponadto, podczas dnia otwartego każdy zainteresowany otrzyma specjalnie z tej okazji przygotowany „Informator dla niepełnosprawnych” oraz inne materiały i ulotki informacyjne.

Prezentacja

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater