II miejsce firmy Best Net w regatach żeglarskich Lewiatana w Chorwacji

Impreza odbyła się ponownie w Chorwacji, gdzie warunki żeglarskie i pogodowe sprzyjają zarówno rywalizacji, jak i integracji. Od 28 do 31 maja br. na Adriatyku w pobliżu Zadaru o zwycięstwo walczyło 11 załóg. W ciągu 2 dni na morzu udało się przeprowadzić 6 biegów, w których najczęściej najwyższe pozycje zajmowali reprezentanci firmy Telkam z Lublina ze skiperem Jarosławem Urbanem.

II miejsce wywalczyła załoga BestNet z Poznania, kierowana przez Błażeja Łukomskiego (w ubiegłym roku to oni byli zwycięzcami). III miejsce w tegorocznych regatach zdobyła reprezentacja Autostrady Wielkopolskiej SA.

Poziom żeglarskich umiejętności był w tym roku wyrównany i na ogół wszystkie jachty dopływały do mety blisko siebie. Oczywiście podczas spotkań wieczornych wszyscy deklarowali, że są tu dla zabawy, ale na wodzie poziom adrenaliny wzrastał i czuć było ducha walki typowego dla ludzi biznesu.

Dobrej atmosferze wśród uczestników regat sprzyjała na ogół pogoda. Jeśli padało, to przelotnie, a na czas biegu sędzia główny Jarosław Bazylko zawsze potrafił „wyczarować” tyle wiatru, ile trzeba było do rozegrania wyścigu.

Poza czasem spędzanym na wodzie uczestnicy mieli okazję poznać lepiej firmy uczestniczące w regatach, bo elementem programu były autoprezentacje załóg i ich przedsiębiorstw. Wieczornym spotkaniom towarzyszyły natomiast szanty w wykonaniu kapitana Waldka Mieczkowskiego oraz Jacka Jakubowskiego i Jacka Ronkiewicza. Jak co roku nie zabrakło przy tym ognistych tańców.

Honorowym Komodorem regat był Henryk Orfinger, Przewodniczący Rady Głównej Lewiatana. O sprawną organizację imprezy dbała już po raz czwarty firma SkySail. Uczestnicy ustalili, że następne regaty odbędą się również w Chorwacji, tym razem na północnym Adriatyku, w pobliżu Puli, w dniach 27-30 maja 2015 r. Zapraszamy!

 

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater