Jacek Silski prezes WZPL członkiem Gin Dobry Club

W dniu 6 czerwca br. Prezes Jacek Silski został oficjalnie powołany na członka Gin Dobry Club. Z rąk Prezydenta Johna Casha odebrał okolicznościową odznakę oraz certyfikat potwierdzający członkostwo w Klubie. Podczas spotkania Prezes Jacek Silski wręczył Prezydentowi okolicznościową monetę wydaną z  okazji roku Hipolita Cegielskiego.

Historia GIN DOBRY CLUB

Targi Poznańskie od zawsze były i będą miejscem międzynarodowych spotkań, wymiany towarów i usług, doświadczeń biznesowych i przeplatania się kultur. Najlepszym tego przykładem jest założony na MTP międzykulturowy GIN DOBRY CLUB.

Historia klubu sięga 1966 roku, kiedy to podczas odbywających się Międzynarodowych Targów Poznańskich narodziła się tradycja wznoszenia toastu „GIN DOBRY – FIRST TODAY”. Inicjatorami tego zwyczaju byli William Kirton oraz James Lindsay – wystawcy, przedstawiciele firm, które brały udział w targach. To właśnie na ich sąsiadujących stoiskach polscy zwiedzający poznali zwyczaj picia szklaneczki ginu o godz. 12.00 w południe – na uczczenie rozpoczęcia międzynarodowych rozmów biznesowych.

Toast początkowo wznoszono w języku angielskim. Gdy tylko zauważono zabawne  podobieństwo pomiędzy słowami „dzień dobry” i wyrażaniem „gin is good”, ustalono jedno, międzykulturowe hasło „GIN DOBRY – FIRST TODAY”. Spotkania te przyciągały tłumy gości, aby więc wprowadzić porządek uroczystości, toast zaczęto zapowiadać dzwoneczkiem i okrzykiem „with decorum gentelman”. Tak właśnie zrodził się ten zwyczaj, do dziś praktykowany na Targach Poznańskich.

Spotkania GIN DOBRY CLUBU odbywają się podczas targowych wydarzeń. Gdy tylko kworum lub większa liczba członków klubu spotka się o 12.00 w południe w Centrum Prasowym – gdzie mieści się siedziba klubu – i zawołała „GIN DOBRY – FIRST DAY”. Do klubu przyjmowani są nowi prestiżowi goście. Każdy z nich podczas podniosłej uroczystości inicjacji otrzymuje certyfikat oraz odznakę, po której członkowie klubu są w stanie się rozpoznać. Nowych członków mogą przyjmować jedynie prezydent lub wiceprezydent klubu. Obecnie najwyższe funkcje w klubie pełni John Cash.

 

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater