Solaris może dostarczyć e-autobusy dla Warszawy

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił w środę skargi złożone w sprawie przetargu na dostawę 10 autobusów elektrycznych dla Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie. Wcześniej Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołanie firmy Solaris Bus & Coach; Solaris potwierdza gotowość dostarczenia autobusów.

Firma z podpoznańskiego Bolechowa złożyła odwołanie do KIO po tym, gdy w przetargu wybrane zostały chińskie autobusy. Zdaniem Solarisa, ich cena była rażąco niska Krajowa Izba Odwoławcza podzieliła te argumenty i nakazała MZA unieważnienie oferty na produkt chiński. Skargę na decyzję KIO złożyły MZA, oraz polski przedstawiciel chińskiej firmy BYD.

Sąd oddalił obie skargi, potwierdził wcześniejsze orzeczenie KIO i uznał, iż cena zaoferowana za chińskie autobusy jest rażąco niska. Tym samym procedura przetargowa została wyczerpana i zamknięta” – powiedział w środę PAP Mateusz Figaszewski ze spółki Solaris.

„Potwierdzamy naszą gotowość do podpisania umowy z MZA co mamy nadzieję nastąpi w najbliższych dniach i potwierdzamy gotowość do wyprodukowania autobusów elektrycznych dla mieszkańców Warszawy” – dodał.

W postępowaniu przetargowym na dostawę 10 autobusów elektrycznych wpłynęły dwie oferty. Cena w ofercie firmy Solaris za jeden autobus elektryczny wynosiła 1 mln 780 tys. zł netto, natomiast cena ze jeden autobus produkcji chińskiej zaoferowany przez konkurenta wynosiła ok. 1 mln 266 tys. zł netto.

 

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater