Solaris inwestuje 45 mln zł w rozbudowę fabryki

Firma Solaris Bus & Coach SA, producent autobusów, trolejbusów i tramwajów, rozpoczyna w sierpniu rozbudowę fabryki w Bolechowie koło Poznania. Inwestycja o wartości ponad 45 mln zł zwiększy zdolności produkcyjne zakładu, w którym już w tej chwili wytwarzanych jest rocznie ponad 1 300 pojazdów.

Oficjalna nazwa projektu, którego realizacją zajmie się firma Eiffage Polska to „Budowa zakładu lekkich autobusów wraz z infrastrukturą, zmianami zagospodarowania istniejącej hali ABC i zmianami przeznaczenia hali F3 w Bolechowie-Osiedlu”. Do istniejącej hali produkcyjnej zostanie dobudowana nowa o powierzchni ponad 7,5 tys.m2. Powstanie także ponad 5 tys. m2 powierzchni biurowych. Przebudowane zostaną: droga wjazdowa do głównej siedziby firmy oraz ciągi komunikacyjne na terenie zakładu.

– Dzięki tej inwestycji zwiększymy nasze moce produkcyjne oraz poprawimy efektywność niektórych procesów. W powstającej hali fabrycznej będziemy ponadto wytwarzać zupełnie nową generację naszych lekkich autobusów miejskich, których premiera odbędzie się jesienią tego roku podczas targów IAA w Hanowerze, mówi Dariusz Michalak, wiceprezes Solaris Bus & Coach SA. – Już obecnie fabrykę opuszcza 1 300 pojazdów rocznie, a w najbliższych latach planujemy zwiększyć tę liczbę, dodaje.

Zakończenie inwestycji planowane jest na drugą połowę roku 2015. Projekt o wartości 45 mln zł w części zostanie dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z PO IG działanie 1.4-4.1 pt. „Opracowanie i wdrożenie do produkcji lekkiego autobusu miejskiego”.

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater