Solaris wysyła kolejne autobusy do Włoch

Solaris dostarczy swoje modele InterUrbino do Włoch. Międzymiastowe autobusy polskiego producenta kupił przewoźnik z miasta Biella, położonego na zachód od Mediolanu. Jest to już kolejne zamówienie, płynące z rynku włoskiego, na ten model pojazdu.
Firma Azienda Trasporti Automobilistici Pubblici delle Province di Biella e Vercelli (ATAP) zakupiła 15 szt. autobusów międzymiastowych Solaris InterUbino 12. Będą to pierwsze Solarisy w jej flocie. Dostawa zostanie zrealizowana do końca 2014 roku.
Pojazdy zostaną wyposażone w silniki DAF MX-11 o mocy 366 KM, spełniające normę emisji spalin Euro 6. Na fotelach ze zintegrowanymi zagłówkami i regulowanym pochyleniem oparcia może podróżować 54 pasażerów. Przestrzeń pasażerska jest klimatyzowana. Oddzielna klimatyzacja przewidziana jest dla kierowcy. Większe bagaże będą umieszczane w lukach o objętości 5,2 m3 znajdujących się pod podłogą, natomiast rzeczy podręczne na półkach umiejscowionych nad siedzeniami. Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich dostaną się na pokład przy pomocy elektrycznej windy w drugich drzwiach.

Oprócz zamówienia z Biella podpoznańska firma zdobyła w ostatnim czasie we Włoszech także inny kontrakt na autobusy międzymiastowe. Przedsiębiorstwo Ferrovie Appulo-Lucane S.r.l. z Bari, posiadające już w swojej flocie Solarisy InterUrbino, zamówiło kolejnych 5 szt. tego modelu o długości 12 m.

Dotychczas polski producent dostarczył włoskim przewoźnikom niemal 350 autobusów i trolejbusów, w tym 40 autobusów InterUrbino. Pojazdy z „zielonym jamnikiem”, jeżdżą m.in. w Anconie, Bari, Bolonii, Cagliari, Genui, Neapolu, Parmie czy Rzymie.

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater