Ministrowie Grabarczyk i Wasiak gośćmi Lewiatana

W dniach 5-7 grudnia br. w Ossie odbyło się wyjazdowe spotkanie władz i kluczowych członków Konfederacji Lewiatan.
Jesienne spotkanie Lewiatana tradycyjnie wypełnione było ciekawymi panelami oraz dyskusjami, w których udział wzięli przedstawiciele rządu, szefowie największych firm, eksperci i komentatorzy. Pierwszego dnia przedsiębiorcy spotkali się z Marią Wasiak, minister infrastruktury i rozwoju oraz Jackiem Męciną, sekretarzem stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. W sobotę gościliśmy natomiast Cezarego Grabarczyka, ministra sprawiedliwości. Obecni w Ossie przedstawiciele rządu zadeklarowali współpracę z Konfederacją Lewiatan.
Spotkanie rozpoczęliśmy posiedzeniem Rady Głównej Konfederacji Lewiatan. Członkowie Rady zapoznali się z podsumowaniem działań Lewiatana w 2014 r. oraz założeniami do Programu Konfederacji Lewiatan na rok 2015. Uroczyście powitaliśmy także nowych członków – firmę Free Forever, która przystąpiła do Polskiego Związku Pracodawców Konsultingu oraz Polski Związek Pracodawców Klubów Sportowych z mistrzami kraju Legią Warszawa, KPS Skra Bełchatów oraz Vive Tauron Kielce.
Po posiedzeniu Rady Głównej przedsiębiorcy zapoznali się z działalnością Sądu Arbitrażowego przy Konfederacji Lewiatan i Mazowieckiego Centrum Mediacji Lewiatana. Temat mediacji i arbitrażu przewijał się także w sobotnim wystąpieniu ministra Cezarego Grabarczyka.
Po raz drugi podczas spotkania w Ossie zaprosiliśmy naszych gości, wzorem EFNI, do udziału w nocnej debacie, podczas której Paweł Tyszkiewicz z SAR, Andrzej Szczepek, prezes Wielton SA oraz Piotr Łukasiewicz z Millward dyskutowali o znaczeniu brandingu narodowego, a także o tym jak sprawić, by w najbliższych latach, posiadanie wspólnej i spójnej identyfikacji marki Polska pomogło w sukcesywnym i konsekwentnym zajmowaniu coraz wyższych pozycji w tych bardzo istotnych, odzwierciedlających polskie dokonania rankingach.
Sobota także obfitowała w liczne wydarzenia merytoryczne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty poświęcone kluczowym zmianom w ważnych dla przedsiębiorców ustawach: podatkowych, w ustawie o zamówieniach publicznych, oskładkowaniu umów zleceń, stosowaniu umów o dzieło i zlecenia, umów na czas określony, odpłatności za pracę w sobotę, a także w obszarze funduszy unijnych.
Po warsztatach przedsiębiorcy mieli okazję porozmawiać z ministrem Cezarym Grabarczykiem. Odbyło się także spotkanie z Małgorzatą Kałużyńską, dyrektor departamentu ekonomicznego UE w MSZ, która zaprezentowała program KE na najbliższe lata. Agendę UE komentowali Jerzy Buzek oraz Michał Boni.
Popołudnie zdominowały debaty: przedsiębiorców, którzy podsumowali rok 2014 w swoich branżach oraz mówili o perspektywach biznesu na przyszły rok, dyskusja o nierównościach społecznych oraz o demokracji.

Główną atrakcją kulturalnej części programu spotkania Lewiatana był recital Grzegorza Turnaua.

 

 

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater