Solaris dostarczy e-autobusy dla MZA Warszawa

W siedzibie Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie, przedstawiciele zarządu MZA oraz firmy Solaris Bus & Coach podpisali umowę na dostawę 10 autobusów Solaris Urbino 12 electric. To pierwszy w Polsce tak duży kontrakt obejmujący zakup e-autobusów.

Pierwsze autobusy bateryjne, zgodnie z umową zostaną przekazane MZA w maju przyszłego roku, a realizacja kontraktu zakończy się w czerwcu. Solarisy Urbino electric dla Warszawy, zostaną wyposażone w baterie o pojemności ponad 200 kWh i silniki trakcyjne o mocy 160 kW.

Ładowanie baterii będzie odbywać się przy wykorzystaniu metody plug-in z ładowarki o mocy 120 kW. Dodatkowo ładowarka będzie posiadać także funkcję zmniejszenia jej mocy ładowania do 40 kW.

Konstrukcja autobusów zostanie przygotowana tak, aby w przyszłości można było również zastosować do uzupełniania baterii system szybkiego ładowania dachowego.

Pasażerowie elektrycznych Solarisów będą mogli korzystać z wszystkich udogodnień, jakie znają z obecnie używanych przez MZA autobusów, a należą do nich m.in. klimatyzacja, monitoring, rozbudowany system informacji, a dodatkowo także internet.

Do roku 2016 w taborze Miejskich Zakładów Autobusowych będzie co najmniej 30 autobusów elektrycznych, a ich bazą docelową stanie się przebudowana zajezdnia Redutowa.

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater