Solange Olszewska najlepszym menedżerem roku 2014

Solange Olszewska, właścicielka i Prezes Zarządu firmy Solaris Bus & Coach S.A., została wybrana „Najlepszym Menedżerem roku 2014″. O przyznaniu tego prestiżowego tytułu w plebiscycie „Bloomberg Businessweek Polska” decydowały nominacje osób zarządzających czołowymi firmami działającymi na rynku polskim.

W konkursie zostało nagrodzonych łącznie 20 osób, wśród których znalazły się zaledwie 3 kobiety. Jedną z nich jest Solange Olszewska. W 1996 roku wspólnie z mężem Krzysztofem laureatka stworzyła fabrykę autobusów w podpoznańskim Bolechowie. Dzisiaj firma zatrudnia blisko 2500 osób i jest jednym z czołowych producentów pojazdów komunikacji publicznej w Europie. Obok autobusów Solaris produkuje bowiem także trolejbusy i tramwaje. Sukcesy spółki zarządzanej przez Solange Olszewską były i są możliwe między innymi dzięki sukcesywnemu wprowadzaniu do sprzedaży coraz to bardziej innowacyjnych rozwiązań. Najnowszym z nich są autobusy napędzane energią elektryczną.

Tytuł „Najlepszego Menedżera roku 2014″ ustanowiony przez redakcję „Bloomberg Businessweek Polska” przyznawany jest na podstawie sondażu przeprowadzonego wśród menedżerów. W ankiecie wskazują oni najlepszych i najefektywniejszych ich zdaniem szefów firm, których warto nagrodzić za sukcesy, wytrwałość, walkę z konkurencją, nowoczesność oraz za to, iż udaje im się skutecznie konkurować nie tylko na polskim, ale i na zagranicznych rynkach. Lista 20 top menedżerów powstała poprzez zliczenie propozycji, znalazły się więc na niej osoby wskazane przez największą liczbę ankietowanych.

Solange Olszewska najlepszym menedżerem roku 2014

 

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater