Zmiany w zarządzie Solarisa

Decyzją właścicieli firmy Solaris, Solange i Krzysztofa Olszewskich oraz członków zarządu, z dniem 1 kwietnia br. stanowisko prezesa spółki obejmie Andreas Strecker.
– Z dniem 1 kwietnia 2015 roku przestanę być prezesem zarządu firmy Solaris. Decyzję tę podjęłam wspólnie z członkami zarządu. Zapewniam, że to niezwykle starannie przemyślany krok. Na ten moment przygotowywaliśmy się wspólnie z mężem od wielu lat. Do tej zmiany dojrzała również nasza firma i współpracownicy, mówi Solange Olszewska, właścicielka Solaris Bus & Coach S.A. – Solaris wciąż jest i pozostanie przedsiębiorstwem, które należy do rodziny Olszewskich. Z pozycji właścicielki i doradcy zarządu będę nadal konsultować strategiczne decyzje na temat kierunków rozwoju firmy, dodaje.
Andreas Strecker jest doktorem nauk ekonomicznych. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie zawodowe w przemyśle transportowym. Przez 9 lat pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalnego w koncernie Daimler Buses North America w USA. Odpowiadał m.in. za rozwój i realizację strategii dywizji autobusowej firmy Daimler w Ameryce Łacińskiej, Meksyku i Azji. Uczestniczył także w realizacji kluczowych kontraktów na rynku europejskim. Przez ostatnie 4 lata pracował na stanowisku CFO w przedsiębiorstwie Novoferm Group, które jest znanym europejskim producentem materiałów budowlanych. Andreas Strecker ma 53 lata.

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater