Akademia Lewiatana: Co oprócz kapitału daje fundusz? Współpraca nie kończy się na inwestycji

Firma Experior Sp. z o.o. Venture Fund
wspólnie z Konfederacją Lewiatan
Zapraszają w ramach Akademii Lewiatana na szkolenie:

Co oprócz kapitału daje fundusz? Współpraca nie kończy się 
na inwestycji.

15 maja 2015 r.
Warszawa, ul. Zbyszka Cybulskiego 3

Partner:


Szanowni Państwo,

podczas Akademii Lewiatana  przedstawimy praktyczne aspekty współpracy z inwestorem typu Private Equity/Venture Capital. Opiszemy, krok po kroku, proces pozyskiwania kapitału od funduszu. Na przykładzie jednej z inwestycji portfelowych Experior Venture Fund omówimy wartość dodaną wnoszoną przez inwestora do spółki. Jeden z warsztatów dotyczyć będzie zagadnienia sukcesji. Ekspert kancelarii prawniczej przedstawi, wspólnie z EVF, w jaki sposób z pomocą funduszu można rozwiązać problem dziedziczenia w firmach rodzinnych.

Od momentu dokonania inwestycji przedsiębiorca wraz z funduszem Private Equity/Venture Capital stają się partnerami – ich cele są zbieżne. Fundusz nie jest bankiem, który udziela kredytu i oczekuje spłaty rat kapitałowych z odsetkami, zamiast tego inwestor podobnie jak przedsiębiorca chce dążyć do maksymalizacji wartości biznesu w którego sukces uwierzył.

O tych i innych aspektach współpracy z inwestorem będzie mowa w czasie interaktywnych warsztatów. W ich trakcie przedstawimy też wiele przykładów dotyczących relacji na linii przedsiębiorca – fundusz. Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa!.

Zgłoszenia przyjmujemy do 13 maja 2015 r.
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy

9.30 – 10.00
Rejestracja, kawa powitalna

10.00 – 11.30 
Proces pozyskania kapitału na rozwój od funduszu inwestycyjnego typu
Venture Capital / Private Equity

Jacek Łubiński, EVF

 • Omówienie kolejnych kroków w procesie
 • Kryteria atrakcyjności projektu z perspektywy funduszu
 • Kluczowe warunki inwestycji funduszu

11.30 – 11.45
Przerwa kawowa

11.45 – 12.45 
Na transakcji się nie kończy – transakcja to dopiero start współpracy!
Czyli co oprócz kapitału oferuje fundusz?

Kinga Stanisławska, EVF

 • Co to znaczy smart money
 • Mix doświadczeń i kompetencji zespołu funduszowego
 • Omówienie obszarów potencjalnej pomocy ze strony funduszu

12.45 – 13.30
Lunch

13.30 – 14.30
Co oprócz kapitału dał nam fundusz?
Case Study – spojrzenie z drugiej strony

Andrzej Nedoma, XTRF Management Systems

 • Spojrzenie na organizację przed i po wejściu funduszu
 • Wsparcie dla kadry zarządzającej spółki
 • Przykłady zmian w spółce, w których pomógł fundusz

14.30 – 14.45
Przerwa kawowa

14.45 – 16.15 
ABC Sukcesji
Case Study – Zagadnienia prawne dotyczące sukcesji w firmach rodzinnych

Mecenas Dariusz Wasylkowski, Kancelaria Wardyński i Wspólnicy
Aldona Leszczyńska-Mikulska, Kancelaria Wardyński i Wspólnicy

Jak rozwiązać wyzwania związane z dziedziczeniem i sukcesją na przykładzie
współpracy z Funduszem VC/PE

Marzena Bielecka, EVF

 • Omówienie problemów związanych z sukcesją
 • Jak współpraca z funduszem pomaga rozwiązać problemy
 • Wzajemne oczekiwania firmy rodzinnej i funduszuJacek Łubiński
Dyrektor Inwestycyjny w Funduszu. Posiada ponad 8 letnie doświadczenie w projektach z sektora medycznego, technologicznego, IT oraz usług finansowych. Zasiada w radzie nadzorczej spółki giełdowej. Poprzednio Jacek pracował przez ponad 5 lat w bankowości inwestycyjnej, gdzie zajmował się doradztwem w zakresie transakcji fuzji i przejęć, doradzając wiodącym polskim przedsiębiorcom oraz czołowym funduszom private equity. Przed rozpoczęciem pracy w bankowości inwestycyjnej Jacek pracował przez 2 lata w Grupie Technologicznej w dziale konsultingu firmy Deloitte.

Kinga Stanisławska
Partner Zarządzający i Założyciel Funduszu, odpowiedzialny za całokształt działalności Funduszu. Posiada ponad 16 letnie doświadczenie w bezpośrednich inwestycjach kapitałowych, bankowości inwestycyjnej oraz w zarządzaniu przedsiębiorstwami z pozycji rady nadzorczej w różnych sektorach. Wcześniej była globalnym szefem sektora telekomów, mediów oraz IT w Raiffeisen Investment w Wiedniu (od 2007 do 2009). W latach 2001-2007 jako Principal w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju (Londyn i Warszawa) była odpowiedzialna za inwestycje w akcje i udziały na rynku prywatnym i publicznym, koinwestycje z innymi funduszami PE oraz zajmowała się finansowaniem strukturyzowanym z sektora telekomów, mediów, nowych technologii oraz infrastruktury. Karierę zawodową zaczynała w Londynie w Salomon Smith Barney (Citigroup) oraz ING Barings. 

Andrzej Nedoma
Współzałożyciel i prezes Zarządu XTRF Management Systems – dostawcy globalnej platformy do zarządzania tłumaczeniami, przeznaczonej dla biur tłumaczeń każdej wielkości, językowych działów korporacji oraz organizacji publicznych. Jego firma z 70 osobowym zespołem pracowników pomaga wykorzystać i wzmocnić potencjał ponad 200 biur tłumaczeń i lokalizacji w 30 krajach. Andrzej został odznaczony tytułem Polski Przedsiębiorca Roku w kategorii „Usługi” w roku 2006. Andrzej Nedoma zdobywał doświadczenie w branży tłumaczeniowej od 1996 roku jako dyrektor ds. rozwoju oraz jako dyrektor zarządzający w wiodącym środkowoeuropejskim biurze tłumaczeń LIDO-LANG Technical Translations. 

Dariusz Wasylkowski
Adwokat, doradca podatkowy, wspólnik odpowiedzialny za praktykę podatkową oraz praktykę pomocy publicznej, członek praktyki doradztwa dla klientów indywidualnych. Doradza w sprawach dotyczących polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego oraz pomocy publicznej. Reprezentuje klientów w sporach podatkowych. Zajmuje się również doradztwem prawnym i podatkowym w sprawach związanych z zarządzaniem majątkiem prywatnym i rodzinnym, inwestycjami oraz planowaniem majątkowym, a także sukcesją firm rodzinnych. Pracuje dla klientów polskich i zagranicznych działających w różnych branżach, takich jak np. produkcja, dystrybucja, handel, finanse i private equity oraz dla klientów indywidualnych, w tym prowadzących działalność gospodarczą. Jest członkiem Rady Konsultacyjnej Prawa Podatkowego powołanej przez Ministra Finansów. Aktywnie działa również w organizacjach międzynarodowych: jest członkiem Permanent Scientific Committee International Fiscal Association, Rady Doradczej Forum Europejskiego International Bar Association oraz American Bar Association. 

Aldona Leszczyńska-Mikulska
Radca prawny, doradca podatkowy w praktyce podatkowej. Odpowiada za doradztwo prawne dla klientów indywidualnych i inwestorów prywatnych. Zajmuje się bieżącym doradztwem podatkowym obejmującym kwestie związane z podatkiem dochodowym od osób prawnych i fizycznych. Doradza w kwestiach dotyczących planowania podatkowego także z elementem międzynarodowym. Doradztwo to obejmuje także zagadnienia prawne i podatkowe dotyczące inwestycji w Polsce i za granicą (nieruchomości, instrumenty finansowe) oraz kwestie związane z rozporządzaniem majątkiem na wypadek śmierci (planowanie spadkowe), ochroną aktywów, prawem rodzinnym i majątkowym małżeńskim. Obsługuje także od strony podatkowej fuzje i przejęcia. 

Marzena Bielecka
Partner Zarządzający i Założyciel Funduszu, odpowiedzialnym za całokształt działalności Funduszu. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwami z pozycji rady nadzorczej w różnych sektorach, pełniąc funkcje Przewodniczącej Rady Nadzorczej (m.in. BPH TFI S.A., CPD SA, Polski Gaz SA) oraz Członka Rady Nadzorczej (m.in. Polbank EFG SA, MZCH Organika SA, Ferrum SA, Unimil SA). Poprzednio przez prawie 20 lat pełniła funkcje kierownicze i była odpowiedzialna za bankowość inwestycyjną prowadzoną w Polsce przez instytucje międzynarodowe: Raiffeisen Investment Polska (Prezes Zarządu od 2003 do 2009), West LB Panmure (Dyrektor Departamentu Corporate Finance w WestLB Polska S.A. i szef WestLB Panmure na Polskę od 2000 do 2002), HSBC Financial Services (Senior Menedżer i Prokurent od 1993 do 2000). Specjalizuje się w rynkach kapitałowych, pozyskiwaniu finansowania, fuzjach i przejęciach, restrukturyzacji. 


Partner:

Partnerzy wspierający:

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt:

Anna Kalicka-Motawa
Departament Rozwoju Organizacji Konfederacji Lewiatan 
e-mail: akalicka@konfederacjalewiatan.pl

Elżbieta Obrębowska
Kierownik Biura Experior Sp. z o.o. Venture Fund I Spółka Komandytowo Akcyjna
e-mail: eobrebowska@evf.com.pl

Lewiatan

 

 

 

 

Konfederacja Lewiatan

ul. Zbyszka Cybulskiego 3 
00-727 Warszawa

Tel. +48 22 55 99 900 
Fax +48 22 55 99 910

www.konfederacjalewiatan.pl
lewiatan@konfederacjalewiatan.pl

 

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater