Dzień Otwarty w ZUS-ie dla Osób Niepełnosprawnych – 20 maja br.

Jaka jest różnica między niezdolnością do pracy a niepełnosprawnością? Jak skorzystać z rehabilitacji z ZUS i NFZ? Jakie świadczenia dla niepełnosprawnych są finansowane przez PFRON? Komu przysługuje karta parkingowa? Na te i inne pytania odpowiedzi będzie można otrzymać 20 maja w ZUS-ie podczas Dnia Otwartego dla Osób Niepełnosprawnych.

20 maja br. w Oddziałach ZUS-u w całym kraju, ale także w siedzibie I Oddziału w Poznaniu, przy ul. Dąbrowskiego 12, w godzinach od 9.00 do 14.00 uruchomione zostaną dodatkowe punkty informacyjne, w których specjaliści odpowiedzą na pytania o prawo do świadczeń rentowych, bezpłatnej rehabilitacji oraz zasad orzekania o niezdolności do pracy. Ponadto osoby chętne będą mogły zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych, by móc kontaktować się z ZUS-em bez wychodzenia z domu.

Podobnie jak w latach ubiegłych, obok dodatkowych punktów informacyjnych ekspertów ZUS, utworzone zostaną punkty konsultacyjne zaproszonych do współpracy instytucji, takich jak Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, których pracownicy informować będą o pomocy społecznej, także w zakresie świadczenia usług dla osób niesamodzielnych oraz o świadczeniach finansowanych przez PFRON. Nasze zaproszenie przyjął również Narodowy Fundusz Zdrowia, którego eksperci udzielą informacji o prawach pacjenta i szczególnych uprawnieniach dla osób niepełnosprawnych. W tym dniu porad udzielać będą także eksperci Powiatowego Zespołu do spraw Orzekania o Niepełnosprawności. Będzie można dowiedzieć się o zasadach orzekania o niepełnosprawności, a także o warunkach wydawania kart parkingowych. Nasze zaproszenie przyjęła również Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, która zajmuje się aktywizacją zawodową osób niepełnosprawnych.

Ponadto, podczas dnia otwartego każdy zainteresowany otrzyma specjalnie z tej okazji przygotowany „Informator dla niepełnosprawnych” oraz inne materiały i ulotki informacyjne.

Marlena Nowicka

rzeczniczka prasowa

 

I Oddziału ZUS-u w Poznaniu

 


dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater