Więcej Solarisa na rynku łotewskim

Solaris zrealizował pierwszy etap kontraktu obejmującego dostarczenie 43 egzemplarzy niskopodłogowych Urbino 12 do łotewskiej Lipawy. Po ulicach trzeciego co do wielkości miasta Łotwy jeździ 20 szt. 12-metrowych autobusów w Bolechowa.
Zgodnie z kontraktem podpisanym kilka miesięcy temu, dostawy zakończą się w czerwcu, kiedy to łotewskie miasto otrzyma pozostałe 23 pojazdy. Każde Urbino jest wyposażone w silniki Cummins ISB 6.7 Euro 6, które sprzężono ze skrzyniami biegów Voith Diwa 6. Wszystkie posiadają klimatyzację oraz podwójne szyby. W części pojazdów został zainstalowany także system liczenia pasażerów.
Przekazanie 20 pojazdów stanowi debiut polskiego producenta w trzecim co do wielkości mieście Łotwy, położonym między Morzem Bałtyckim a Jeziorem Lipawskim. To pierwsze tak duże zamówienie złożone przez przedstawicieli tego ośrodka, a jednocześnie kolejny znaczący kontrakt Solarisa przygotowany dla klienta z Łotwy. Przedsiębiorstwo realizuje obecnie również zamówienie na dostawę 300 pojazdów do stołecznej Rygi. Obejmuje ono 125 autobusów oraz 175 trolejbusów budowanych wspólnie ze Skoda Electric. W ramach tej umowy do stolicy Łotwy już w ub.roku dostarczono 25 jednostek Trollino 18 oraz 35 szt. Urbino 18. Polskie autobusy jeżdżą także w Daugavpils.

Łącznie z najnowszym transportem firma Solaris dostarczyła na Łotwę już 333 autobusy.

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater