Lewiatan apeluje o udział w wyborach

Nie można cieszyć się prawami obywatelskimi, bez wypełniania obywatelskich obowiązków. W pierwszej turze wyborów prezydenckich, dwa tygodnie temu, frekwencja wyniosła niecałe 49 proc. To najmniej od 1990 roku. Trudno mówić, że to nasz kraj, jeżeli nie bierzemy udziału w jego urządzaniu. Dlatego Konfederacja Lewiatan apeluje o udział w drugiej turze wyborów, 24 maja br.

Polska rozwija się dzięki Polakom. Codziennie o nią dbamy i tak powinno być. Polska musi być silna ekonomicznie. Dlatego tak duży szacunek należy się pracownikom i pracodawcom, którzy budują naszą siłę. Ale Polska zależy także od tego, jacy ludzie nią rządzą i jakie podejmują decyzje. Stabilność prawa i przewidywalność podejmowanych przez polityków działań jest dla przedsiębiorców wielką wartością. Rzadko dostajemy możliwość dokonania idealnego wyboru, w pełni zgodnego z naszymi przekonaniami. Czasem dostępne możliwości rodzą niedosyt, nawet zniechęcają. Nie jest to jednak powód żeby zrezygnować. Dlaczego mamy oddawać losy naszej Polski w ręce ludzi, dla których ten wybór jest łatwy.

Od 16 lat działamy na rzecz rozwoju polskiej gospodarki. Chcemy Polski, w której rozwój społeczny i gospodarczy jest oparty na swobodzie działalności  gospodarczej, współpracy w ramach Unii Europejskiej, racjonalnej polityce społecznej oraz tworzeniu nowoczesnych miejsc pracy.

Chcemy Polski z dobrą edukacją, efektywną i innowacyjną gospodarką, z  odbudowanym  wzajemnym zaufaniem i umiejętnością współpracy.

Chcemy Polski, która w ciągu najbliższych 10 lat zwiększy PKB co najmniej o połowę, zmniejszy skalę ubóstwa i przystąpi do strefy  euro. Tylko to zapewni nam dalszy rozwój i bezpieczeństwo.

 

Czasem warto o tym przypomnieć. Możemy cieszyć się wolną Polską, w której zmiany zależą tylko od nas. Nie zawsze tak było i nie musi tak być zawsze. Cieszmy się tym codziennie, ale również wypełniajmy swoje obowiązki. Jednym z nich jest głosowanie w wyborach. Argumentów za głosowaniem jest wiele, obowiązek jest jeden. Zadbać o Polskę, naszą Polskę.

 

Konfederacja Lewiatan

 

 

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater