Solaris pomaga na Ukrainie

Bezpośrednio do mieszkańców okolic Słowiańska we wschodniej części Ukrainy, dotarła pomoc humanitarna zgromadzona przez Fundację Zielony Jamnik z Bolechowa koło Poznania. Rodzinom, przebywającym w bezpośrednim sąsiedztwie konfliktu zbrojnego i będącym w dramatycznej sytuacji życiowej, przekazano blisko 10 ton produktów pierwszej potrzeby.
Fundacja Zielony Jamnik – na pomoc bezbronnym, ustanowiona przez Solaris Bus & Coach SA, zorganizowała i dostarczyła pomoc humanitarną dla obywateli Ukrainy, którzy w wyniku starć wojennych utracili dach nad głową lub znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Dary zostały bezpośrednio dostarczone do Słowiańskiej Miejskiej Organizacji Obywatelskiej „Centrum pomocy młodzieży Tvoja peremoha”, która zajmuje się m.in. wsparciem osób poszkodowanych.
Wolontariusze Fundacji „Zielony Jamnik – na ratunek bezbronnym” na początku marca przeprowadzili zbiórkę pracowniczą w ramach akcji pomocowej dla wschodnich sąsiadów. Zbierano środki finansowe oraz przedmioty codziennego użytku – odzież, konserwy i artykuły higieniczne. Akcja spotkała się z żywym odzewem wśród pracowników Solarisa. Do wolontariatu pracowniczego dołączyły również firmy współpracujące z polskim producentem zasilając konto Fundacji darowizną celową. Do zgromadzonej puli darów zakupiono dodatkowo, za całość zgromadzonych środków, niezbędne uchodźcom artykuły żywnościowe, w tym obiady i mleko dla niemowląt oraz podstawowe środki higieny osobistej.

Po uzyskaniu niezbędnych zezwoleń, 7 maja, wyruszył z Bolechowa pod Poznaniem transport humanitarny. Na 22 paletach spakowano prawie 10 t darów, o wartości prawie 100 tys. zł. Wolontariusze Fundacji Zielony Jamnik wraz z konwojem dotarli do Słowiańska po czterech dniach. Akcja została przeprowadzona przy współpracy z Fundacją Otwarty Dialog, która to pośredniczyła w kontaktach ze stroną ukraińską oraz pilotowała konwój humanitarny na trasie Kijów-Słowiańsk.

Fundacja powstała w 2012 i od 3 lat koncentruje swoje działania na pomocy bezbronnym. Jej celem jest wspieranie i prowadzenie inicjatyw niosących pomoc tym, którzy znaleźli się w szczególnie trudnej sytuacji. Prezesem Fundacji jest Solange Olszewska współwłaścicielka oraz współtwórczyni Solaris Bus & Coach SA.

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater