Solaris dla MZK Bydgoszcz

Przedstawiciele Solaris Bus & Coach i Miejskich Zakładów Komunikacyjnych w Bydgoszczy podpisali umowę na dostawę 27 autobusów niskopodłogowych. Do największego miasta województwa kujawsko-pomorskiego zostanie dostarczonych 20 sztuk Urbino 12-metrowych i 7 egz. w wersji przegubowej.
Jeszcze w tym roku do Bydgoszczy ma trafić 20 autobusów. Będzie to 16 szt. Urbino 12 oraz 4 przegubowe Urbino 18. Realizacja dostaw zakończy się w styczniu 2016 r., kiedy to do Bydgoszczy trafią 4 kolejne pojazdy w wersji 12-metrowej oraz 3 sztuki 18-metrowe.
We wszystkich autobusach zostaną zamontowane silniki DAF/PACCAR MX 11 spełniające normę emisji spalin Euro6 oraz skrzynie biegów Voith Diwa 6. Zamówione pojazdy wyposażone będą w takie udogodnienia jak system informacji pasażerskiej, system zapowiedzi głosowej, cyfrowy monitoring, klimatyzacja oraz dostęp do Internetu przez Wi-Fi. Pasażerowie podczas jazdy autobusem będą mieli również możliwość naładowania przenośnych urządzeń elektronicznych za pośrednictwem zainstalowanego portu USB.

Kontrakt jest kolejnym, znaczącym zamówieniem, jakie Solaris zdobył w maju br. na rodzimym rynku. Na początku miesiąca producent z Bolechowa zawarł umowę na dostawę 80 pojazdów do Warszawy. MZK w Bydgoszczy, po zrealizowaniu obecnego kontraktu będą posiadać łącznie 74 autobusy Solarisa.

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater