ZUS na trasie „Lata z Radiem” w Tarnowie Podgórnym, 4 lipca

Zakład Ubezpieczeń Społecznych, już po raz kolejny rusza w trasę „Lata z Radiem”. Już 4 lipca gościć będzie na pikniku na stadionie sportowym w Tarnowie Podgórnym.

„ZUS dla Ciebie – nie wierz w mity, poznaj fakty” – to tegoroczne hasło obecności Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na trasie „Lata z Radiem”, która rusza 27 czerwca i grać będzie na 20 radiowych piknikach.

4 lipca, w godz. od 16.00 do 21.00 specjalistów ZUS-u będzie można spotkać na pikniku w Tarnowie Podgórnym. Będą rozwiewać mity, radzić w indywidualnych sprawach, a także pomagać w rejestracji konta w pierwszym ogólnopolskim e-urzędzie tj. na Platformie Usług Elektronicznych. W namiocie ZUS-u będzie można też zweryfikować stan swojej świadomości w zakresie ubezpieczeń społecznych, biorąc udział w specjalnych konkursach wiedzy. W każdą sobotę przed godziną 10.00 na antenie Programu I Polskiego Radia, udział w konkursach będą mogli wziąć również radiosłuchacze. Wcześniej będzie można posłuchać audycji na temat poszczególnych mitów o ubezpieczeniach społecznych.

– Na co dzień w kontaktach z ludźmi, nawet tymi teoretycznie bardzo świadomymi, mierzymy się z wieloma przekłamaniami na temat ubezpieczeń społecznych i samego ZUS-u. Powtarzane dziesiątki razy wrosły już w nasze codzienne Polaków rozmowy i funkcjonują jako prawdziwe. Podczas tegorocznego „Lata z Radiem” wspólnie z radiosłuchaczami i uczestnikami pikników Polskiego Radia zechcemy się zmierzyć z mitami i obiegowymi opiniami. Postaramy się wyjaśnić, jak to jest z rzekomymi pałacami ZUS-u czy też podobno znikającymi emeryturami i wieszczonym przez niektórych rychłym bankructwem ZUS-u. Będzie edukacyjnie, ale w wakacyjnej atmosferze   – wyjaśnia Barbara Owsiak, wicedyrektor Gabinetu Prezesa ZUS ds. komunikacji społecznej i edukacji.

Podczas dwóch ostatnich tras „Lata z Radiem” w latach 2013 i 2014 pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych udzielili kilkaset porad dla piknikowych gości i zarejestrowali kilka tysięcy profili na Platformie Usług Elektronicznych. Swoją wiedzę o ubezpieczeniach społecznych w organizowanych, podczas radiowych pikników konkursach, sprawdziło kilkaset osób.

Zapraszamy serdecznie!

 

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater