„Zarządzanie sieciami handlowymi” nowy kierunek studiów podyplomowych UEP

Już w październiku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu zostanie zainaugurowana I edycja unikatowych Studiów Podyplomowych „Zarządzanie sieciami handlowymi”. Program studiów został zaprojektowany tak, by zapewnić słuchaczom jak najlepsze przygotowanie do pracy w branży handlowej.  Zajęcia dostarczą nie tylko niezbędnej wiedzy teoretycznej, ale także umożliwią kontakt z aktywnymi zawodowo specjalistami, którzy poprzez liczne laboratoria i case studies podzielą się swoimi doświadczeniami.

Tworząc ten nowy kierunek wychodzimy naprzeciw potrzebom rynku oraz oczekiwaniom pracodawców. Angażując w projekt zarówno pracowników UEP, jak i Grupy Muszkieterów, byliśmy w stanie opracować program studiów stanowiący optymalne połączenie najnowszej wiedzy z umiejętnościami praktycznymi w obszarze zarządzania sieciami handlowymi. komentuje prof. dr hab. Marian Gorynia, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Obecnie handel to sektor odpowiadający za niemal 1/3 polskiej gospodarki. To także prawie 2 mln miejsc pracy, a w obszarach powiązanych z handlem kolejne 1,6 mln – czyli ponad 1/4 ogółu zatrudnienia. Sklepy wielkopowierzchniowe odpowiadają w tej chwili za 50% wielkości sprzedaży artykułów spożywczych. Ze względu na swoją wielkość i złożoną strukturę potrzebują doświadczonej i dobrze wyszkolonej kadry zarządzającej. W zamian oferują stabilne zatrudnienie, możliwość wszechstronnego rozwoju i dynamiczną, pełną wyzwań pracę.

Jest to dogodny moment, by podnosić swoje kwalifikacje, gdyż branża handlowa, to jedna z najlepiej rozwijających się i przyszłościowych gałęzi biznesu. Jako Prezes Grupy Muszkieterów w Polsce wiem dobrze, jak dużą wartość mają odpowiednio przygotowani pracownicy – mówi Prezes Patrick Renault, Prezes Grupy Muszkieterów w Polsce.

Wśród wykładowców, obok pracowników naukowych UEP, znajdą się również specjaliści Grupy Muszkieterów – największej sieci franczyzowej w Polsce w kategorii supermarketów spożywczych oraz typu „dom i ogród”, zrzeszającej dwa szyldy: Intermarché oraz Bricomarché. Rekrutacja na studia trwa!

Więcej informacji na temat studiów można znaleźć na stronie: http://ue.poznan.pl/

Informacje o Grupie Muszkieterów:

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych
i typu „dom i ogród” w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 260 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie 223 supermarketów Intermarché
i 114 Bricomarché. W Centrali Grupy w Poznaniu, w dwóch magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest aktualnie ponad 14 tys. osób. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 5 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii oraz Serbii.

Dodatkowych informacji udzielają:

Eliza Orepiuk-Szymura

Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji

ITM Polska sp. z o.o. ul. Świętego Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne

tel.: 061 665 12 09

e-mail: eorepiuk@mousquetaires.com

 

Biuro Studiów Podyplomowych

Wielkopolska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

Al. Niepodległości 10, 61-875 Poznań, Budynek B, pok.112

tel.: 61 856 90 88/89

e-mail.: zsh@podyplomowe.ue.poznan.pl

 

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater